Pardubické divadlo zaplnili zdravotníci. Hostilo vánoční sbor primářů a vrchních sester

14. prosince 2017
Nemocnice Pardubického kraje poprvé uspořádala slavnostní sbor primářů a vrchních sester ze všech pěti nemocnic. Konal se v divadle v Pardubicích.

Východočeské divadlo v Pardubicích ve středu večer patřilo zdravotníkům. V jeho reprezentativních prostorách se uskutečnil vůbec první slavnostní vánoční sbor primářů a vrchních sester ze všech pěti zařízení Nemocnice Pardubického kraje. „V každé z našich pěti nemocnic mají tradici předvánoční setkání vedoucích zdravotnických pracovníků. Jsou příjemnou společenskou událostí na závěr roku a možností v době Adventu si aspoň na chvíli oddechnout od pracovního shonu.

Letos jsme se však rozhodli pozvat všechny na jedno místo. Vzhledem k velikosti naší společnosti jsme vybrali divadlo v Pardubicích a věřím, že to byla dobrá volba. Nově pojatý slavnostní sbor primářů a vrchních sester se vydařil a doufám, že se nám povedlo založit novou tradici společných setkání,“ pronesl Tomáš Gottvald, předseda představenstva a generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje.

Po společenské části v prostorách divadla bylo vrcholem večera představení Bláznivé nůžky. Detektivní crazy comedie z prostředí kadeřnického salonu patří mezi nejúspěšnější hry zdejšího souboru. Ladislav Špiner, Petr Dohnal, Petra Janečková a spol. udržovali čtyři stovky diváků nejen v napětí, ale náramně je i pobavili. A hlediště, v němž byli kromě zdravotníků i pozvaní hosté v čele s prvním náměstkem hejtmana Romanem Línkem a krajským radním pro zdravotnictví Ladislavem Valtrem, bylo vtaženo i do děje interaktivní komedie. Ovlivňovalo příběh, pomáhalo vypátrat i určit vraha.

(dk)