Pardubická nemocnice uspěla při kontrolním šetření Spojené akreditační komise

Pardubická nemocnice uspěla při kontrolním šetření Spojené akreditační komise
28. srpna 2015
Kontrolní šetření auditorů Spojené akreditační komise (SAK) skončilo výbornými výsledky pro Pardubickou nemocnici.

Pardubická nemocnice úspěšně prošla kontrolním šetřením auditorů Spojené akreditační komise (SAK). Nadále si tak udržela statut akreditovaného pracoviště, který po mnohaletém úsilí získala poprvé v historii vloni v prosinci a který má platnost do 3. prosince 2017.

„Spojená akreditační komise ve své zprávě z kontrolního šetření konstatuje, že byly naplněny všechny požadavky na nápravná opatření uložené při prosincovém akreditačním šetření. Jsem rád, že nemocnice nejen pokračuje v trendu, který byl úspěšně nastartován, ale že se i posouvá dál,“ pronesl Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje.

„Všem zaměstnancům naší nemocnice, kteří se podíleli na přípravách a výborných výsledcích kontrolního šetření, patří velké poděkování. Nyní bude snahou nás všech udržení a kontinuální zvyšování kvality zdravotnické péče, které povede k úspěšné recertifikaci v roce 2017,“ dodala Ivana Urešová, ředitelka Pardubické nemocnice.

Další aktuality

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.