Pardubická krajská nemocnice zve na čtvrtý Den nemocnice

16. září 2013
Už počtvrté se v Pardubické krajské nemocnici, a.s. uskuteční Den nemocnice. Tentokrát se bude konat ve středu 25. září a program pro veřejnost bude začínat ve 14.00 hodin. Akce se bude konat pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. „Tato již tradiční akce slouží k představení Pardubické krajské nemocnice a jejich aktivit široké veřejnosti. Je koncipována jako velký den otevřených dveří s pestrým doprovodným programem," řekl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Návštěvníci se budou moci seznámit s chodem nemocnice, s průvodcem si projít některá oddělení a budou pro ně připraveno i široké spektrum preventivních vyšetření a poraden, které potrvají až do 17.00 hodin. Bude rovněž možné navštívit zajímavou technickou památku v areálu – vodárenskou věž. Speciální nabídku na Den nemocnice má připravenu nedávno zrekonstruovaná veřejná lékárna a prodejna zdravotnických potřeb. Bude zde probíhat slevová akce na veškerý sortiment volného prodeje. V areálu nemocnice bude rovněž možné si zakoupit ruční výrobky a keramiku, které dělali klienti denního stacionáře psychiatrického oddělení.

Při nadcházejícím Dnu nemocnice se představí složky Integrovaného záchranného systému, Městská policie Pardubice včetně svého jízdního oddílu nebo historické vozy členů Veteran klubu Pardubice. Pestrý program se soutěžemi bude připraven pro děti. A opět bude možné si odnést podepsané fotografie známých sportovců, na autogramiádu přijdou pardubičtí hokejisté a basketbalisté.

„Všichni věříme, že nám na rozdíl od loňského roku bude přát počasí a že připravený program bude zajímavý pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Pochopitelně zveme na naši akci třeba i celé školní třídy, aby se přišly seznámit s Pardubickou krajskou nemocnicí," řekl Tomáš Gottvald.

Program pro veřejnost v rámci nadcházejícího Dne nemocnice se bude konat od 14.00 do 16.00 hodin. Výjimkou budou preventivní vyšetření a poradny, které budou probíhat na vybraných odděleních až do 17.00 hodin. Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne nemocnice bude v průběhu úterý 24. září a po celou středu 25. září omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části. Proto prosíme návštěvníky a pacienty o shovívavost a využití parkovacích ploch v okrajových částech areálu nebo mimo areál, případně zvolení jiného způsobu dopravy.

Mgr. Dušan Korel
Tiskový mluvčí PKN