Nejen léky léčí v Orlickoústecké nemocnici

Nejen léky léčí v Orlickoústecké nemocnici
17. července 2014
Projekt „Nejen léky léčí" v těchto dnech finišuje, pacienti interního oddělení již využívají v druhém patře nově vybavené pokoje z prostředků Nadačního fondu „ S námi je tu lépe !" a jsou velice spokojeni.  

Projekt „Nejen léky léčí" Nadačního fondu S námi je tu lépe!, který vybrala Správní rada 16. května 2013 jde nyní do finále. Během roku se podařilo dát dohromady dostatek prostředků od podporovatelů fondu, aby mohl být záměr realizován.

Dnes jsou stavební práce a vybavování jednotlivých vybraných pokojů na interně v plném proudu a výrazná proměna interních pokojů je již vidět.

V rámci první poloviny projektu bylo ve 2. poschodí interního oddělení nově vybaveno šest pokojů 18 elektrickými polohovatelnými lůžky a stolky, teleskopickými paravany, uzamykatelnými šatními skříněmi, jídelními stoly a židlemi. Tyto pokoje od pondělí tohoto týdne již plně slouží pacientům a máme z toho opravdu radost.

Pacienti hospitalizovaní v nově vybavených pokojích interního oddělení vnímají pozitivně především pohodlnost nových lůžek a snadnou manipulaci se stolky. Jejich rodiny pak velice kladně hodnotí instalované teleskopické paravany, které jim umožňují zajistit vyšší intimitu a soukromí při návštěvě svých blízkých.

Modernizace interního oddělení je velice příjemnou změnou také pro zdravotnický personál, který uvítal především snadnou manipulaci s lůžkem, které zároveň zabezpečí pacienta proti pádu postranními bočnicemi. Manažerka interních oborů, paní Hana Maršíková, zhodnotila realizaci celého projektu slovy: „Díky výběru projektu v roce 2013 jsme udělali veliký krok do 21. století. A dnes, když vstoupíme do nově vybaveného pokoje, vnímáme prostředí moderněji s prvky bezpečnosti a zajištění soukromí pacientů".

Nyní probíhá realizace druhé etapy, kdy je plánována modernizace 5ti pokojů také v 1. poschodí tohoto oddělení. Ukončení modernizace interního oddělení Orlickoústecké nemocnice, a.s. je plánováno nejpozději do 10. srpna 2014. Pokud budou Nadačnímu fondu sponzoři nakloněni i v této finální části projektu, tak se nám možná podaří opravit i jeden pokoj navíc než byl původní záměr. To by znamenalo na každém patře 6 modernizovaných pokojů.

Za možnost realizovat takto rozsáhlou rekonstrukci a zpříjemnit tak našim pacientům pobyt na interním oddělení vděčíme všem sponzorům Nadačního fondu S námi je tu lépe!, kterým touto cestou děkujeme a vážíme si jejich rozhodnutí finančně podpořit projekt „Nejen léky léčí".

Fotografie pokojů na interním oddělení:

Další aktuality

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.