Nejen léky léčí v Orlickoústecké nemocnici

Nejen léky léčí v Orlickoústecké nemocnici
17. července 2014
Projekt „Nejen léky léčí" v těchto dnech finišuje, pacienti interního oddělení již využívají v druhém patře nově vybavené pokoje z prostředků Nadačního fondu „ S námi je tu lépe !" a jsou velice spokojeni.  

Projekt „Nejen léky léčí" Nadačního fondu S námi je tu lépe!, který vybrala Správní rada 16. května 2013 jde nyní do finále. Během roku se podařilo dát dohromady dostatek prostředků od podporovatelů fondu, aby mohl být záměr realizován.

Dnes jsou stavební práce a vybavování jednotlivých vybraných pokojů na interně v plném proudu a výrazná proměna interních pokojů je již vidět.

V rámci první poloviny projektu bylo ve 2. poschodí interního oddělení nově vybaveno šest pokojů 18 elektrickými polohovatelnými lůžky a stolky, teleskopickými paravany, uzamykatelnými šatními skříněmi, jídelními stoly a židlemi. Tyto pokoje od pondělí tohoto týdne již plně slouží pacientům a máme z toho opravdu radost.

Pacienti hospitalizovaní v nově vybavených pokojích interního oddělení vnímají pozitivně především pohodlnost nových lůžek a snadnou manipulaci se stolky. Jejich rodiny pak velice kladně hodnotí instalované teleskopické paravany, které jim umožňují zajistit vyšší intimitu a soukromí při návštěvě svých blízkých.

Modernizace interního oddělení je velice příjemnou změnou také pro zdravotnický personál, který uvítal především snadnou manipulaci s lůžkem, které zároveň zabezpečí pacienta proti pádu postranními bočnicemi. Manažerka interních oborů, paní Hana Maršíková, zhodnotila realizaci celého projektu slovy: „Díky výběru projektu v roce 2013 jsme udělali veliký krok do 21. století. A dnes, když vstoupíme do nově vybaveného pokoje, vnímáme prostředí moderněji s prvky bezpečnosti a zajištění soukromí pacientů".

Nyní probíhá realizace druhé etapy, kdy je plánována modernizace 5ti pokojů také v 1. poschodí tohoto oddělení. Ukončení modernizace interního oddělení Orlickoústecké nemocnice, a.s. je plánováno nejpozději do 10. srpna 2014. Pokud budou Nadačnímu fondu sponzoři nakloněni i v této finální části projektu, tak se nám možná podaří opravit i jeden pokoj navíc než byl původní záměr. To by znamenalo na každém patře 6 modernizovaných pokojů.

Za možnost realizovat takto rozsáhlou rekonstrukci a zpříjemnit tak našim pacientům pobyt na interním oddělení vděčíme všem sponzorům Nadačního fondu S námi je tu lépe!, kterým touto cestou děkujeme a vážíme si jejich rozhodnutí finančně podpořit projekt „Nejen léky léčí".

Fotografie pokojů na interním oddělení:

Další aktuality

O Dny melanomu byl velký zájem. Kožní oddělení vyšetřilo za dva dny 672 lidí

2. června 2023

Celkem 672 lidí za dva dny vyšetřili zdravotníci z kožního oddělení Pardubické nemocnice na akci Dny melanomu, která se uskutečnila v prostorách Paláce Pardubice. Zájemci zde měli možnost nechat si zdarma vyšetřit pigmentová znaménka, a to bez objednání. „U padesáti případů jsme zaznamenali podezřelá znaménka, která byla indikována k odstranění a histologickému vyšetření, včetně čtyřletého dítěte,“ konstatovala vrchní sestra kožního oddělení Pardubické nemocnice Petra Teplá.

Konference zdravotníků NPK nabídla atraktivní témata a navštívil ji ministr Válek

29. května 2023

Jaká je vize i skutečnost fungování urgentních příjmů? Proč je důležité věnovat pozornost seniorům a dlouhodobě nemocným? Jaká úskalí jsou spojená s poskytováním zdravotní péče? Jak vypadá ambulance bolesti z pohledu sestry? Nejen tato témata se probírala z různých úhlů pohledu na IV. ročníku Konference zdravotníků Nemocnice Pardubického kraje (NPK).