Monoklonální látky v Pardubické nemocnici – informace pro pacienty

25. listopadu 2021
Nadále platí, že léčba monoklonálními látkami musí být vždy indikována lékařem a pacient musí přijít s doporučením, sám si tuto léčbu pacient vyžádat nemůže.

Pacienty, kteří mají na tuto léčbu doporučení a jejich lékař je objednal do Pardubické nemocnice, prosíme, aby se řídili pokyny uvedené na TOMTO ODKAZU. Komu je léčba určená a jak proces probíhá, si můžete přečíst zde.

Psychická pohoda dětí za covidu trpí, oporu rodičů potřebují víc než kdy jindy

7. ledna 2022

Již téměř dva roky žijeme s covidem-19. Ať už je zrovna období klidu či vrcholí jedna z covidových vln, jsme jako společnost neustále pod určitou mírou stresu a nejistoty a musíme se vypořádat s okolnostmi, které pro většinu z nás nemají obdoby. Psychická zátěž zdaleka nedopadá jen na dospělé. Řadíme se mezi země, ve kterých byly děti nejdéle v kuse bez možnosti prezenční školní docházky a řada z nich systémem propadla úplně a do distančního vzdělávání se s nejrůznějších důvodů vůbec nezapojila. O tom, jaký vliv má karanténa a situace spojená s covidem-19 na děti, jsme hovořili s PhDr. Blankou Pöslovou, klinickou psycholožkou a psychoterapeutkou, která kromě své praxe působí také v Pardubické nemocnici.