Ministryně Šlechtová si prohlédla Multioborový pavilon v Pardubické nemocnici

Ministryně Šlechtová si prohlédla Multioborový pavilon v Pardubické nemocnici
21. července 2015
V rámci dvoudenní návštěvy Pardubického kraje navštívila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová i Pardubickou nemocnici.

Nejmodernější prostory Pardubické nemocnice si v úterý 21. července 2015 prohlédla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a pardubického primátora Martina Charváta navštívila Multioborový pavilon. Během své návštěvy si prošla všechna tři oddělení, která se nedávno do této budovy nastěhovala. Postupně si v doprovodu ředitelky nemocnice Ivany Urešové a náměstka pro léčebně-preventivní péči Romana Michálka prohlédla infekční oddělení, plicní oddělení a ambulanci stomatochirurgie. Ocenila univerzálnost pavilonu, který v budoucnu může sloužit i pro jiná oddělení při dalších fázích modernizace Pardubické nemocnice bez omezení léčebné péče.

Návštěvy projektů podpořených z evropských dotací jsou jedním z bodů návštěvy ministryně pro místní rozvoj v Pardubickém kraji. Právě Multioborový pavilon, jehož investorem je Pardubický kraj, se řadí mezi nejvýznamnější projekty. Jde o největší veřejnou investicí do nemocničního zařízení v krajském městě za posledních deset let. Projekt byl vybrán v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod a je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Dotace činí více než 150 milionů korun.

Dušan Korel

Další aktuality

Před lékárnu Pardubické nemocnice se vrací 17 parkovacích míst

30. září 2022

S úpravou náměstíčka před nemocniční lékárnou se opět o něco navýšil počet parkovacích míst v nemocnici. Zároveň se do tohoto prostoru vrací doprava, a to od soboty 1. října. Stavební práce, které přístup na náměstíčko omezily, jsou hotové, a tak bude znovu možné využívat i hlavní vjezd do nemocnice z ulice Kyjevská. Vjezdový režim bude stejný jako před omezením.