Máme cenu za první místo v soutěži Bezpečná nemocnice

Máme cenu za první místo v soutěži Bezpečná nemocnice
9. února 2010
Lékaře a zdravotní sestry ve svitavské nemocnici chrání před agresivními pacienty bezpečnostní náramky. V případě ohrožení, což bývá zhruba jednou za týden, stisknou signalizační tlačítko a rychle si přivolají pomoc. Toto zdravotnické zařízení je jediné v Pardubickém kraji i České republice, kde tímto způsobem poskytují zaměstnancům ochranu proti násilníkům. Nápad Svitavských získal v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice první místo.

Radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová ocenila projekt nemocnice ve Svitavách. Sdělila, že Pardubický kraj považuje bezpečnost pacientů a kvalitu poskytované péče za prioritu: „Pardubický kraj ale zatím plošné zavedení bezpečnostních náramků nechystá. Je na uvážení každého ředitele, jakým způsobem zajistí ochranu personálu.“

Bezpečnostní opatření ve Svitavách navazuje na výsledky analýzy mimořádných událostí v nemocnici. „Vítězství v soutěži potvrdilo, že jsme se vydali správným směrem. Uvědomujeme si, že pokud nezaručíme bezpečí našim zaměstnanců, nejsou v bezpečí ani naši pacienti. Jde o spojenou nádobu,“ říká ředitel Pavel Havíř, proč vedení nemocnice systematicky dbá o bezpečnost zaměstnanců.

Projekt, který posuzovala odborná komise, obstál v silné konkurenci. Uvedla to manažerka kvality Svitavské nemocnice, a. s., Eva Havlíková. Projekt Bezpečná nemocnice řeší možnost rychlého napojení zdravotníků na pomoc druhé osoby. Prvním krokem bylo přímé napojení všech telefonů na Policii ČR. Ve druhé fázi obdržely sestry signalizační náramky, které nosí na rukou a jednoduchým stisknutím tlačítka mohou dát signál, že se ocitly v ohrožení.

(mag)

Převzato z aktualit Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz z 3. 2. 2010 -ce-

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.