Koncert, který zahřál u srdce. Orlickoústeckou nemocnicí se rozezněly trampské melodie

Koncert, který zahřál u srdce. Orlickoústeckou nemocnicí se rozezněly trampské melodie
Foto: Koncert skupiny TuristaBend
24. června 2026
Hudba má mimořádnou sílu zastavit čas, pohladit po duši a alespoň na chvíli odvést myšlenky od starostí. A přesně takovou atmosféru zažili pacienti i zaměstnanci Orlickoústecké nemocnice během dalšího z příjemných odpoledních koncertů, který se tentokrát nesl v rytmu trampských a country melodií.

Na koncert kapely TuristaBend tentokrát zavítalo 25 účastníků. Celé setkání proběhlo v přátelské a uvolněné atmosféře, která byla plná hudby, pohody, dobré nálady, radosti a úsměvy na tvářích všech přítomných.

„Volnočasové aktivity, které dokážou potěšit a přivést na jiné myšlenky, jsou nedílnou součástí péče o naše pacienty. Pacienti si mohou dopřát živý koncert podle toho, jak se cítí, přijít a odejít mohou podle svých potřeb,“ doplňuje Hana Maršíková, náměstkyně ošetřovatelské péče Orlickoústecké nemocnice a zároveň manažerka ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje.

Odpolední koncerty se v nemocnici stávají krásnou tradicí a znovu potvrzují, že léčba není jen o medicíně a péči, ale také o chvílích, které člověku dodají energii a vykouzlí úsměv na tváři.

Koncert skupiny TuristaBend