Jistota při studiu, i po něm: NPK opět vypisuje stipendijní program pro studenty

Jistota při studiu, i po něm: NPK opět vypisuje stipendijní program pro studenty
3. června 2021
Nemocnice Pardubického kraje vypisuje pro akademický rok 2021/2022 stipendijní programy pro studenty vysokých a vyšších odborných škol. Stejně jako v předchozích letech bude vybraným studentům měsíčně proplácet až 5500 Kč měsíčně. Zájemci se mohou hlásit do 30. září 2021.

O tom, že je práce zdravotníků mimořádně záslužná, není po náročném covidovém roce pochyb. Každá posila je proto vítaná s nadšením. Jenže už samotná příprava na výkon povolání může dost vyčerpat a jakákoliv podpora situaci výrazně ulehčí. Nemocnice Pardubického kraje proto pro studenty prezenčních zdravotnických oborů každoročně vypisuje stipendijní program, přičemž od nového akademického roku si mohou vybraní studenti měsíčně přilepšit až o 5 500 Kč, a to za jediný příslib: že po skončení studia rozšíří řady odborného personálu...

A jakých oborů se stipendijní program pro rok 2021/2022 týká?

  • Šestiletý magisterský program Všeobecné lékařství (studijní obor Všeobecné lékařství);
  • tříleté studium na vysoké zdravotnické škole zakončené státní závěrečnou zkouškou v oboru všeobecná sestra, porodní asistentka, dětská sestra, radiologický asistent, ergoterapeut, fyzioterapeut nebo zdravotnický záchranář;
  • tříleté studium na vyšší odborné škole zdravotnické zakončené absolutoriem (diplomovaná všeobecná sestra).

Termín uzavření přihlášek je 30. září 2021. Podrobnější informace o vyhlášení a podmínkách zařazení do Stipendijního programu se dočtete na https://www.nempk.cz/informace/stipendijni-program.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.