Dobrá zpráva pro tatínky. K porodu mohou zdarma

Dobrá zpráva pro tatínky. K porodu mohou zdarma
12. srpna 2014
Již od úterý 12. srpna nemusejí tatínci i jiné blízké osoby hradit poplatky související s jejich účastí u porodu. Ve všech nemocnicích Pardubického kraje budou platit pouze 40 korun za jednorázové použití ochranných pomůcek. Tento jednotný přístup dal dnes za úkol ředitelům dotčených nemocnic hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Jednotný přístup považuji za vstřícný krok především vůči rodičkám a jejich doprovodu. Neviděl jsem jediný důvod, proč by k tomu naše porodnice měly přistupovat odlišně. Oceňuji přístup ředitelů všech čtyř nemocnic, kterých se to týká. Ještě dnes přijmou okamžitá opatření, aby mohl nový systém fungovat již od zítřka," sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický po poradě s řediteli.

V Pardubické krajské nemocnici, Chrudimi, Svitavách nebo Orlickoústecké nemocnici tak budou muset otcové uhradit pouze nákup ochranných pomůcek na jedno použití. Ten je nezbytnou podmínkou jejich účasti na porodním sále. „Jedná se o návštěvnický balíček obsahující čepici, roušku, plášť a návleky na obuv, aby byla dodržena potřebná hygienická pravidla. Nemocnicím tento poplatek pokryje náklady za jejich nákup," vysvětlil Netolický.

Poplatky za nadstandardní pokoje či předporodní vzdělávací kurzy, které jsou dobrovolné, zůstávají zachovány. Nicméně i v tomto případě hejtmanství počítá s jejich postupným sjednocováním. To bude snazší po provedení fúze nemocnic do jedné akciové společnosti na přelomu roku 2014/2015.

Tiskové oddělení, Pardubický kraj

Další aktuality

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.