Chrudimská nemocnice dočasně uzavřela lůžkovou část chirurgického oddělení

11. prosince 2020

Chrudimská nemocnice omezuje činnost dalšího oddělení. Od dnešního odpoledne je pro příjem uzavřena lůžková část tamější chirurgie. V provozu zůstávají pouze ambulance. Oddělení dočasně omezí nejen plánovanou, ale i akutní operativu. Péče o již hospitalizované pacienty je v nemocnici zajištěna. S operativou či hospitalizací nových pacientů pomůže Pardubická nemocnice.

Nemocnice Pardubického kraje má nové webové stránky

11. prosince 2020

Přehlednější, uživatelsky příjemnější a modernější. Takové jsou nové webové stránky, které Nemocnice Pardubického kraje dnes spustila. Uživatelé na nich rychle najdou to, co potřebují, včetně samostatné sekce informací o covidu-19. Pro pacienty, návštěvy i partnery nemocnice jsou mimo jiné připraveny nové interaktivní mapy areálů, vyhledávání brzy usnadní nové intuitivní vyhledávače.

Antigenní testování pro pedagogické pracovníky

3. prosince 2020

Nemocnice Pardubického kraje nabídne od pátku 4. prosince ve všech čtyřech svých odběrových místech prostor pro dobrovolné antigenní testování pro pedagogické pracovníky. Aktuálně je připravena kapacita přibližně 7000 míst. Zájemci o testování budou k testu potřebovat vyplněný formulář, potvrzení zaměstnavatele a musejí se registrovat v rezervačním systému. V termínu od 4. do 18. prosince je testování určeno výhradně pro pedagogické pracovníky, nikoli pro veřejnost.

50 let na dětském oddělení: Nedokážu si představit, že už bych nepřišla sloužit, říká zdravotní sestra

20. listopadu 2020

Do Pardubické nemocnice nastoupila v roce 1970, hned po dokončení střední zdravotnické školy. „Všichni mi říkali, ať jdu na vysokou, ale já dál studovat nechtěla. Už od malička mě lákalo jít k dětem,“ říká Věra Chmelařová, zdravotní sestra, která dětem nakonec zasvětila celý svůj pracovní život. Na dětském oddělení Pardubické nemocnice pracuje dodnes, tedy už úctyhodných 50 let.