Začíná příprava stavby nového pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici

11. srpna 2016
Radní Pardubického kraje dnes dále posunuli realizaci nového pavilonu pro psychiatrii v Pardubické nemocnici, který výrazně zkvalitní péči v této oblasti.

Po nedávném schválení investičního záměru spustili dnes proces na zajištění projektové dokumentace. Na projekt počítají s částkou přibližně pěti milionů korun „Vedle centralizace akutních oborů a centrálního příjmu to bude v následujících letech v Pardubické nemocnici druhý největší projekt,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. „Nová psychiatrie v Pardubicích je součástí krajské koncepce rozvoje psychiatrické péče, která by se mohla začít uskutečňovat jednak tímto velmi potřebným posílením lůžkových a ambulantních kapacit v západní části kraje, a pak také vznikem Centra duševního zdraví.“

Nový pavilon psychiatrické péče zahrnuje jednu stanici s dvaceti lůžky v uzavřeném režimu a druhou se třiceti lůžky v otevřeném režimu. Dále tu bude denní stacionář pro 25 klientů a velká ambulantní část. „Dočkáme se také rozšíření stávajících oborů psychiatrie o velmi potřebné specializace na děti a seniory, které v nemocnici dosud chyběly a přibude také dětská klinická psychologie,“ dodal Línek.

V současné době jsou pracoviště psychiatrie v Pardubické nemocnici ve třech vzdálených budovách bez přímého propojení. Kapacita lůžek se oproti současné zdvojnásobí. Pavilon by měl stát nedaleko vodárenské věže.

Oddělení komunikace a vnějších vztahů kanceláře hejtmana Pardubického kraje