Vyšlo nové číslo nemocničního časopisu Dotek

Vyšlo nové číslo nemocničního časopisu Dotek
27. prosince 2021
Letos 31. prosince to bude 7 let od doby, kdy se krajské nemocnice spojily do jedné akciové společnosti pod název Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Poslední dva roky jsou v našich nemocnicích ve znamení boje s covidem-19, přesto se nám za dobu naší existence podařila řada věcí.

Nemocnice zažívají obrovský stavební boom, rostou nové budovy, investuje se do nových technologií i do komfortu pro naše pacienty a rozšiřuje spektrum služeb. Řada našich pracovišť patří mezi oborovou špičku a všechna se věnují svým pacientům s maximální péčí. Abyste i vy zůstali v kontaktu s tím, co se v nemocnicích děje, připravili jsme pro vás jako vánoční dárek nový nemocniční časopis Dotek.

Stavební boom a nemocniční provoz
Letošní rok se nám podařilo dokončit a uvést do provozu jedno z nejmodernějších pracovišť
v Česku, novou budovu psychiatrie v Pardubické nemocnici. O tom, jak v našich nemocnicích léčíme lidskou duši, si tak můžete přečíst v rubrice Téma čísla. Zajímá vás, jak vidí proměnu královny medicíny, za kterou je považována interna, lékař s třicetiletou praxí? Odpověď najdete v článku na straně 14. Věděli jste, že zájem o kožní ambulance roste a že v naší nemocnici léčíme lupénku s využitím biologické léčby?

Nemocnice však nejsou jen kliniky, oddělení nebo ambulance, ale především personál, který zde pracuje. V běžném denním kontaktu býváte se zdravotníky, o naše pacienty se však stará i řada nezdravotnických profesí, na straně 16 tak najdete článek, který vám poodhalí provoz nemocniční prádelny a prozradí, jaká tajemství čas od času vydá nemocniční prádlo.

Časopis si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Další aktuality

Psychická pohoda dětí za covidu trpí, oporu rodičů potřebují víc než kdy jindy

7. ledna 2022

Již téměř dva roky žijeme s covidem-19. Ať už je zrovna období klidu či vrcholí jedna z covidových vln, jsme jako společnost neustále pod určitou mírou stresu a nejistoty a musíme se vypořádat s okolnostmi, které pro většinu z nás nemají obdoby. Psychická zátěž zdaleka nedopadá jen na dospělé. Řadíme se mezi země, ve kterých byly děti nejdéle v kuse bez možnosti prezenční školní docházky a řada z nich systémem propadla úplně a do distančního vzdělávání se s nejrůznějších důvodů vůbec nezapojila. O tom, jaký vliv má karanténa a situace spojená s covidem-19 na děti, jsme hovořili s PhDr. Blankou Pöslovou, klinickou psycholožkou a psychoterapeutkou, která kromě své praxe působí také v Pardubické nemocnici.