Výpadek žádankového systému na covid-19

14. ledna 2021
Dnes ráno došlo k výpadku Národního zdravotnického informačního systému (NZIS), ve kterém se nacházejí žádanky pacientů k odběru na covid-19. PCR testy tak v tuto chvíli nelze odbavovat, antigenní testy jsou vypisovány ručně a jejich odbavování jde proto pomaleji.

Omlouváme se za komplikace na odběrových místech, které však nejsou způsobeny naší vinou, a prosíme vás o shovívavost a trpělivost. O znovuobnovení funkčnosti systému NZIS vás budeme informovat.

AKTUALIZACE: Systém je již v provozu, všem děkujeme za spolupráci a pochopení.

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.