Vilém a Eliška, první miminka v kraji

2. ledna 2024
První miminko roku 2024 se v Pardubickém kraji narodilo v Chrudimské nemocnici. Vilém Faltus na svět přišel hodinu a osm minut po půlnoci. První dívka se narodila o půl desáté dopoledne v orlickoústecké porodnici. Jmenuje se Eliška.

Zatímco někteří bujaře slavili příchod nového roku 2024, zaměstnanci porodnice v Chrudimské nemocnici a nastávající maminka Emílie Faltusová měli jiné starosti. Aby ne! Hodinu a osm minut po půlnoci se totiž mamince Emílii narodil syn Vilém. Ten se tak stal prvním miminkem, které se v roce 2024 v Pardubickém kraji narodilo. Po porodu vážil lehce přes 3500 gramů a měřil skoro 50 centimetrů. Pro Emílii Faltusovou to byl vůbec první porod a do Chrudimské nemocnice přijela z obce Slatina na Orlickoústecku.

První malá slečna letošního roku se narodila v Ústí nad Orlicí

Dalším narozeným miminkem a zároveň první holčičkou narozenou v roce 2024 v Pardubickém kraji se stala Eliška, která se narodila v 9:24 minut v porodnici Orlickoústecké nemocnice. Za necelou hodinu a půl se ji následovala Ella Karlíková (na fotografii), která přišla na svět v 10 hodin a 50 minut ve Svitavské nemocnici. Po porodu vážila 2700 gramů a měřila 47 centimetrů, doma na ni už jistě netrpělivě čekají dva starší sourozenci.

Celkově se v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje 1. ledna 2024 narodilo 6 miminek. Hned tři z toho přišly na svět v Orlickoústecké nemocnici. V Pardubické nemocnici se na první miminko čekalo až do druhého lednového dne. Nakonec až nedlouho před 11 hodinou dopoledne se mamince Barboře Navrátilové narodila dcera Petra. Děvčátko po porodu vážilo 2480 gramů a měřilo 46 centrimetrů.  Všem maminkám i jejich děťátkům přejeme hodně zdraví a štěstí, a to nejen v roce 2024!

Za rok 2023 zaznamenaly porodnice Nemocnice Pardubického kraje 3456 porodů.

• Pardubická nemocnice: 1163
  • Chrudimská nemocnice: 860