Ve Svitavské nemocnici pomáhá nedonošeným dětem moderní inkubátor

5. května 2017
Novorozeným dětem ve Svitavské nemocnici slouží nový inkubátor zakoupený Nadačním fondem Kapka naděje.

Novorozenecké oddělení Svitavské nemocnice, která je jedním z pilířů akutní péče v Pardubickém kraji, se dočkalo zbrusu nového novorozeneckého inkubátoru v hodnotě 200 tisíc korun. Nejmodernější přístroj do nemocnice zakoupil Nadační fond Kapka naděje. Bude sloužit ke sledování novorozenců vyžadujících speciální péči.

Kapka naděje předala nemocnici inkubátor s názvem Shelly ve středu 3. května. Přístroj zajišťuje optimální prostředí a komfort pro miminka, která po narození vyžadují speciální péči, ať už kvůli předčasnému porodu, potížím s dechem nebo například problémům s udržením tělesné teploty. Přístroj navíc maximálně omezí veškeré rušivé vlivy a podává dítěti kyslík či krevní infuze, aniž by bylo nutné s ním manipulovat. Novorozenci jsou díky inkubátoru pod pečlivým dohledem lékařů, kteří tak mají zevrubný přehled o jejich tělesných funkcích.

„Jsem velmi ráda, že se nám s pomocí štědrých dárců podařilo získat dostatek finančních prostředků pro pořízení tohoto jedinečného přístroje, který je na novorozeneckém oddělení tolik potřebný, a věnovat jej Svitavské nemocnici,“ uvádí zakladatelka a prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová. Inkubátor z rukou ředitelky Nadačního fondu Kapky naděje Elen Švarcové převzala primářka Dětského a novorozeneckého oddělení Svitavské nemocnice MUDr. Ludmila Pospíšilová.

„Neustále se snažíme celé naše novorozenecké oddělení modernizovat, pravidelně školíme veškerý personál, a dokonce jsme získali titul Baby Friendly Hospital,” uvádí tisková mluvčí Svitavské nemocnice Zdenka Hanyšová. Moderní inkubátor Shelly se snaží co nejvěrněji napodobit podmínky v mateřském lůně a zároveň usnadnit personálu na oddělení péči o miminko. Pro novorozence dokáže zajistit lepší tepelný i akustický komfort než běžné inkubátory.

„Jsme vděční Kapce naděje, že se jí podařilo vybrat dostatek prostředků k tomu, aby nám věnovala tento moderní přístroj, bez kterého se novorozenecké oddělení neobejde. Můžeme tak opět zvýšit kvalitu vybavení našeho oddělení a poskytnout našim pacientům tu nejlepší možnou péči,” říká primářka Ludmila Pospíšilová.

Nadační fond Kapka naděje Nadační fond Kapka naděje pomáhá od roku 2000 nemocným dětem ve více než 40 nemocnicích po celé České republice.

Kontakty pro média Jakub Jelínek projektový manažer, Nadační fond Kapka naděje +420 776 248 651, jakub.jelinek@kapkanadeje.cz