Vandal poškodil babybox v Pardubické nemocnici, dočasně je mimo provoz

7. února 2018
Babybox umístěný v areálu Pardubické nemocnice je v současné době mimo provoz z důvodu jeho poškození vandalem.

Babybox v Pardubické nemocnice je dočasně mimo provoz. Speciální schránku, do níž mohou ženy v těžké životní situaci odložit novorozené dítě, v neděli odpoledne poškodil vandal. Nadační fond pro odložené děti Statim, který je majitelem babyboxů, v současné době řeší opravu poškozeného zařízení. Provoz babyboxu, který je umístěn v zadní části pavilonu porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice, byl spuštěn 29. července 2008. Na začátku listopadu 2016 byl vyměněn za modernější typ druhé generace. Za dobu jeho existence do něho bylo umístěno šest dětí.

(dk)