V Pardubické nemocnici pomáhala Kapka naděje

V Pardubické nemocnici pomáhala Kapka naděje
Foto: Dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice
7. listopadu 2023
Novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice získalo díky Nadačnímu fondu Kapka naděje dva nové monitory životních funkcí. Možnost napojení těchto přístrojů na centrální monitorovací systém dovoluje i ne zcela stabilním novorozencům být krátce po porodu na společném pokoji s maminkou. Přístroje za půl milionu korun tak umožňují maminkám mít s jejich dítětem nepřetržitý kontakt a o své dítě pečovat, přičemž je ale současně zajištěna trvalá kontrola životních funkcí novorozence zdravotníky.

„Nejde o první takové přístroje, které Pardubická nemocnice od nadačního fondu dostala. Dva jsme obdrželi v roce 2021 a další čtyři v roce 2022. Kromě monitorů jsme v posledních letech dostali na dětské oddělení například hračky pro hospitalizované děti nebo fototerapeutické lampy k léčbě novorozenecké žloutenky,“ říká primář dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice Marian Šenkeřík.

Monitory mohla Kapka naděje věnovat díky společnosti Shell Czech Republic, a. s., která tento dar financovala.

Nadace s Nemocnicí Pardubického kraje spolupracuje dlouhodobě, nedávno například pomohla dětskému a novorozeneckému oddělení Svitavské nemocnice s pořízením kojicích křesel. Nemocnice si spolupráce s nadací velmi váží a děkuje za ni.

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.