V Orlickoústecké nemocnici znovu uspořádali setkání pacientů se stomií

18. dubna 2023
Popovídat si, nasdílet zkušenosti, vyrobit si velikonoční ozdoby a dát si k tomu něco dobrého přišli na společné setkání pacienti stomické poradny Orlickoústecké nemocnice. Ta totiž letos po pandemické pauze navázala na pravidelná setkání stomiků.

Před covidem se setkávání stomiků v Orlickoústecké nemocnici pořádalo třikrát do roka, pandemie ale tradici narušila. Nyní jsme tak opět navázali při velikonočním setkáním,“ vysvětluje stomická sestra Orlickoústecké nemocnice Pavla Mrštná.

Posezení se zúčastnily téměř dvě desítky pacientů se stomií, tedy umělým vývodem, a jejich doprovody. „Pacienti se stomií jsou specifickou skupinou a řada z nich se bohužel stydí chodit mezi lidi. Cílem těchto setkání je nejen se společně potkat, navázat nové kontakty, ale i to, aby si vzájemně mohli předat zkušenosti z praxe,“ doplňuje Pavla Mrštná. Vzhledem k zájmu stomiků o společné akce naváže na velikonoční posezení setkání na začátku léta s opékáním buřtů, případně i setkání vánoční.