V NPK platí od neděle 11. února zákaz návštěv, a to do odvolání

Foto: Zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje
9. února 2024
Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních infekcí v populaci v regionu Pardubického kraje, a tím rostoucího rizika vzniku a šíření těchto infekcí mezi pacienty a personálem, přistoupila Epidemiologická komise Nemocnice Pardubického kraje k vyhlášení plošného zákazu návštěv. Ten bude platit od neděle 11. 2. 2024 do odvolání.

Výjimky platí v případech návštěv nezletilého pacienta, doprovodu otců či jiných osob k porodu, návštěvy pacienta s omezenou svéprávností a návštěvy pacienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Návštěvu v takovém případě povoluje ošetřující lékař a na oddělení je možný vstup pouze s nasazeným respirátorem.

Zákaz návštěv platí ve všech pěti nemocnicích, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské.

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.