V NPK platí od neděle 11. února zákaz návštěv, a to do odvolání

Foto: Zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje
9. února 2024
Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních infekcí v populaci v regionu Pardubického kraje, a tím rostoucího rizika vzniku a šíření těchto infekcí mezi pacienty a personálem, přistoupila Epidemiologická komise Nemocnice Pardubického kraje k vyhlášení plošného zákazu návštěv. Ten bude platit od neděle 11. 2. 2024 do odvolání.

Výjimky platí v případech návštěv nezletilého pacienta, doprovodu otců či jiných osob k porodu, návštěvy pacienta s omezenou svéprávností a návštěvy pacienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Návštěvu v takovém případě povoluje ošetřující lékař a na oddělení je možný vstup pouze s nasazeným respirátorem.

Zákaz návštěv platí ve všech pěti nemocnicích, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské.