Unikátní kvetoucí Agáve v areálu Orlickoústecké nemocnice

21. července 2017
Návštěvníci Orlickoústecké nemocnice mají jedinečnou možnost vidět doslova senzaci:

v areálu nemocnice najdete před pavilonem chirurgie vzácnou Agáve, na fotografii je těsně před rozkvětem. Vykvétá jednou za svůj život (asi jednou za 60 let) a poté rostlina odumře. Zájem o to projevila televize OIK, která o ní bude točit reportáž. V nemocnici je od roku 1966, daroval ji tehdy MUDr. Jiří Vacek, primář gynekologické-porodnického oddělení OUN.

Zdenka Hanyšová Celá, Petr Husák
Oddělení komunikace a marketingu