Svitavská porodnice je z technických důvodů do konce týdne uzavřena

2. srpna 2022
Upozorňujeme nastávající maminky, že z technických důvodů jsme bohužel nuceni uzavřít do konce týdne provoz na porodních sálech Svitavské nemocnice. Návrat do běžného provozu předpokládáme v průběhu víkendu.

Po dobu uzávěry přijímá maminky ze Svitavska Orlickoústecká nemocnice, v případě plánovaných porodů pak nemocnice kontaktuje maminky napřímo.

Gynekologické části oddělení se omezení netýká a jeho provoz nebude přerušen.

Za způsobené komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení

Při sportu nepřeceňujte síly, radí lékař Martin Kubrycht

9. srpna 2022

Chcete v létě udělat něco pro sebe a svou fyzickou i psychickou kondici? Příjemně se odreagovat, protáhnout tělo, shodit přebytečné kilogramy nebo si zasportovat pro radost? Výborný nápad. Pohyb je zdravý a potřebný, ale je dobré také vědět, na co si dát při sportování v tomto období pozor. Odpovídá lékař Martin Kubrycht, který na kardiologickém oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice vede Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny.

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.