Svitavská porodnice bude z důvodu malování uzavřena

15. října 2021
Od neděle 17. října 2021 od 10.00 hodin bude pozastaven příjem rodiček do svitavské porodnice z důvodu malování. Nastávající maminky budou opět přijímány k porodu od čtvrtka 21. října 2021 od 6.00 hodin.

Provoz oddělení bude omezen z důvodu malování a pravidelné údržby. Rodičky mohou využít okolní porodnice v Ústí nad Orlicí,  Pardubicích a Chrudimi.

Děkujeme za pochopení.

Laboratorní kapacity Nemocnice Pardubického kraje jedou na plný plyn, Svitavy začnou s PCR odběry

26. listopadu 2021

Odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje denně odbaví na dvě tisícovky zájemců. Jejich vzorky putují do tří laboratoří – v Pardubické, Litomyšlské a Orlickoústecké nemocnici. Kapacita laboratoří se bude s chystaným navýšením pohybovat okolo 2500 vzorků denně. Valná většina testů je přitom vyhodnocena dříve než do 24 hodin, tedy o polovinu dřív, než vyžaduje ministerstvo. Od pondělí 29. listopadu také vznikne nové PCR odběrové místo, a to ve Svitavské nemocnici.