Svitavská nemocnice si připomene Světový den diabetu

8. listopadu 2022
Svitavská nemocnice si v pondělí 14. listopadu 2022 od 7 do 9 hodin připomene Světový den diabetu.

„Ve vestibulu nemocnice uspořádáme osvětovou akci, jejímž cílem je upozornit na rizika spojená s touto nemocí,“ uvedla náměstkyně ošetřovatelské péče Svitavské nemocnice Pavla Angelová.

Co tu na vás čeká? Orientační měření hladiny glykemie v krvi. „Měření se provádí z kapky krve. Výsledek je hotový za chvíli. K vyšetření je potřeba přijít nalačno,“ sdělila Pavla Angelová a dodala, že právě zvýšená hladina glykemie je jedním z prvních a nejčastějších příznaků diabetu.

Mezi klíčová opatření, která vedou k dobré kompenzaci diabetu, patří racionální stravování a nutričně vyvážená strava a správná pohybová aktivita. „Proto budou k dispozici také fyzioterapeut a nutriční terapeut,“ uzavřela náměstkyně.