Svitavská nemocnice na Dni dobrovolnictví

Svitavská nemocnice na Dni dobrovolnictví
22. května 2023
Celou řadu zajímavých aktivit si připravila Svitavská nemocnice na Den dobrovolnictví, který se uskutečnil ve svitavském Divadle Trám.

Akce byla zaměřena především na studenty středních škol ze Svitavska. Dorazila jich více než stovka. V menších skupinkách procházeli jednotlivá stanoviště různých organizací, které se na Svitavsku věnují dobrovolnictví.

Cíl: přiblížit práci se seniory

„Naším cílem bylo zážitkovou a interaktivní formou ukázat možnost stát se dobrovolníkem ve Svitavské nemocnici,“ uvedla náměstkyně ošetřovatelské péče Svitavské nemocnice Pavla Angelová. „Za Svitavskou nemocnici jsme chtěli přiblížit hlavně práci se seniory na oddělení LDN (Léčebna dlouhodobě nemocných), kam naši dobrovolníci dochází a kde jsou potřeba,“ upřesnila Pavla Angelová.

V každé skupince měli studenti možnost obléct si gerontooblek a vcítit se tak do kůže seniora. „Takto oblečeni si vyzkoušeli vyjít schody a projít kuželkový slalom,“ řekla zdravotně sociální pracovnice Svitavské nemocnice Nela Styblíková. „Další členové skupinky si mezitím mohli otestovat speciální brýle se simulací očních vad. S nimi si zkusili psát, číst a vyplnit dobrovolnický kvíz,“ sdělila Nela Styblíková.

„K dispozici zde byly i rukavice se speciálními návleky, které způsobily zhoršení citu v rukou. S nimi se studenti pokoušeli otevřít lízátko, bonbon nebo připnout a rozepnout odznáček dobrovolnictví. Ten si pak mohli nechat jako drobnou odměnu,“ vysvětlila zdravotně sociální pracovnice Svitavské nemocnice. „Mezitím se střídali ve zvedání lahve plné vody bez zátěže a pak s přidanou zátěží na rukách nebo se snažili rozpoznat mluvené slovo se špunty v uších,“ sdělila Nela Styblíková.

Máte zájem se stát dobrovolníkem?

Každá skupinka odešla s drobnou odměnou a informačními materiály k dobrovolnictví. „V nich byla prezentována Svitavská nemocnice i dobrovolnické činnosti, které je u nás možné vykonávat,“ dodala zdravotně sociální pracovnice. 

Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem ve Svitavské nemocnici, najdete bližší informace na webu Dobrovolnická služba | Nemocnice Pardubického kraje (nempk.cz).

Další aktuality

O Dny melanomu byl velký zájem. Kožní oddělení vyšetřilo za dva dny 672 lidí

2. června 2023

Celkem 672 lidí za dva dny vyšetřili zdravotníci z kožního oddělení Pardubické nemocnice na akci Dny melanomu, která se uskutečnila v prostorách Paláce Pardubice. Zájemci zde měli možnost nechat si zdarma vyšetřit pigmentová znaménka, a to bez objednání. „U padesáti případů jsme zaznamenali podezřelá znaménka, která byla indikována k odstranění a histologickému vyšetření, včetně čtyřletého dítěte,“ konstatovala vrchní sestra kožního oddělení Pardubické nemocnice Petra Teplá.

Konference zdravotníků NPK nabídla atraktivní témata a navštívil ji ministr Válek

29. května 2023

Jaká je vize i skutečnost fungování urgentních příjmů? Proč je důležité věnovat pozornost seniorům a dlouhodobě nemocným? Jaká úskalí jsou spojená s poskytováním zdravotní péče? Jak vypadá ambulance bolesti z pohledu sestry? Nejen tato témata se probírala z různých úhlů pohledu na IV. ročníku Konference zdravotníků Nemocnice Pardubického kraje (NPK).