Světový den sluchu – objednejte se na vyšetření

26. února 2021
Na 3. března připadá každoročně Světový den sluchu, který se snaží upozornit na důležitost zdravého sluchu. K jeho poškození může dojít nejen vlivem stáří, ale také používáním hlasité audiotechniky. K akci se každoročně připojuje i ORL klinika Pardubické nemocnice, kde je možné si nechat sluch bezplatně vyšetřit a konzultovat možnosti řešení nedoslýchavosti.

Nedoslýchavost se zpočátku projevuje problémy s porozuměním řeči při rozhovoru nebo telefonování. Na místě je v takovém případě konzultace s lékařem a vyšetření tónovou audiometrií. Pokud Vy nebo někdo z vašich blízkých trpíte poruchou sluchu, můžete se v rámci osvětové akce vyhlašované Světovou zdravotnickou organizací objednat na vyšetření do specializované poradny pardubické ORL kliniky na telefonním čísle +420 466 015 306 dne 3. března mezi 10. a 13. hodinou.