Světový den sluchu – objednejte se na vyšetření

Světový den sluchu – objednejte se na vyšetření
26. února 2021
Na 3. března připadá každoročně Světový den sluchu, který se snaží upozornit na důležitost zdravého sluchu. K jeho poškození může dojít nejen vlivem stáří, ale také používáním hlasité audiotechniky. K akci se každoročně připojuje i ORL klinika Pardubické nemocnice, kde je možné si nechat sluch bezplatně vyšetřit a konzultovat možnosti řešení nedoslýchavosti.

Nedoslýchavost se zpočátku projevuje problémy s porozuměním řeči při rozhovoru nebo telefonování. Na místě je v takovém případě konzultace s lékařem a vyšetření tónovou audiometrií. Pokud Vy nebo někdo z vašich blízkých trpíte poruchou sluchu, můžete se v rámci osvětové akce vyhlašované Světovou zdravotnickou organizací objednat na vyšetření do specializované poradny pardubické ORL kliniky na telefonním čísle +420 466 015 306 dne 3. března mezi 10. a 13. hodinou.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.