Svátek všech dětí se slavil i v Pardubické nemocnici

1. června 2023
Ideální Den dětí? Určitě ne v nemocnici… Pokud to ale jinak nejde, je fajn, když se najde někdo, kdo dětem jejich svátek v nemocnici zpříjemní. V Pardubicích se o to postarali zástupci Okresního sdružení hasičů Praha-západ ve spolupráci s Českými drahami, kteří hospitalizovaným dětem dovezli dárky. To vše v rámci projektu Radost dětem v nemocnicích.

Dvě dětská oddělení, dvě sady úsměvů, které na tváři těch nejmenších vykouzlila třeba háčkovaná chobotnička, v případě větších dětí pak plyšák, veselé ponožky, náhrdelníky z pryskyřice, odlitky zvířátek a další pestré balíčky.

„Každou návštěvu a akci pro děti, která dokáže odpoutat jejich pozornost od bolesti a onemocnění, vnímáme pozitivně a velmi si jí ceníme. Elfík s dárky od hasičů dokázal při příležitosti Mezinárodního dne dětí vykouzlit úsměv na rtech nejen dětem, ale i jejich rodičům včetně novopečených maminek. Chtěli bychom hasičům, Elfíkovi a všem sponzorům, kteří dárky zakoupili, vyráběli a balili, poděkovat za příjemné vytržení z běžného nemocničního dne,“ řekla vrchní sestra dětského a novorozeneckého oddělení Světlana Pohlová.

Podobně hovořila i vrchní sestra oddělení dětské chirurgie Sabina Slavíčková. „Návštěva pražských hasičů s maskotem Elfíkem byla dětmi i personálem hodnocena velmi kladně. Vše se odehrálo v klidné a pozitivní atmosféře. Velmi oceňuji krásný a empatický přístup při komunikaci s dětmi. Z dárků byli všichni nadšení.“

„Akci pořádáme každý rok. Jsem ráda, že se nám daří oslovovat sponzory, a tím i více potěšit malé pacienty,“ uvedla koordinátorka akce Andrea Vancová z Okresního sdružení hasičů Praha-západ.

Dětská oddělení Pardubická nemocnice potěšil také osvěžující dar v podobě 100 lahví džusů z čerstvě vymačkaného ovoce a zeleniny. „Naši kolegové je připravovali od 3 hodin ráno, abychom vše stihli rozvézt,“ uvedla Lucie Pertlíková ze společnosti Goodlok. Děti si mohly pochutnat na 4 příchutích. „Chtěli jsme, aby si každý mohl vybrat to, co má rád,“ vysvětlila Lucie Pertlíková.