Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout?

2. prosince 2022
Strach z návratu nemoci a jak ho zvládnout? To je název přednášky, která se uskuteční ve středu 7. prosince 2022 od 12:30 hodin v posluchárně nové budovy psychiatrie Pardubické nemocnice. Vítáni jsou jak pacienti či jejich blízcí, tak zdravotníci. Vstupné je zdarma.

Strach z návratu nemoci prožívá mnoho lidí, kteří si prošli nebo aktuálně procházejí onkologickým onemocněním. Přednáška obsahuje přehled nejrůznějších psychologických metod, které mohou vést ke zmírnění těchto obav a v praxi skutečně pomáhají. Přednášet bude PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D., člen výboru Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Obsah přednášky byl sestaven ve spolupráci s psychology a pacienty, kteří mají zkušenost s nemocí a naučili se se strachem lépe pracovat.

Osvojení si předkládaných technik a principů sice nedává absolutní jistotu zbavení se strachu, z praxe i výzkumných studií ale víme, že lidem dovedou pomoci.

Přednáška je vhodná jak pro pacienty, tak i pro jejich blízké či zdravotníky. Vstup je zdarma.

Jde o šestý díl z cyklu přednášek z oboru psychologie, který je součástí projektu #MysliProtiRakovine.

Podrobnější informace a registraci na přednášku najdete zde.