Prvním novoročním dítětem je chlapec Adam v orlickoústecké porodnici

1. ledna 2018
Prvním dítětem narozeným v novém roce 2018 v některé ze čtyř porodnic Nemocnice Pardubického kraje byl chlapeček Adam.

Adam Mikyska přišel na svět v porodnici Orlickoústecké nemocnice. Narodil se minutu před druhou hodinou ranní. Pro maminku Olgu Mikyskovou z Nekoře to byl nečekaný novoroční dárek, jelikož se Adámek měl narodit až na konci ledna. I přesto byla jeho porodní váha úctyhodná, celých 3 190 g. A protože chlapeček spěchal na svět, bude nyní každoročně slavit během devíti dní hned několik událostí – Štědrý den a svůj svátek, příchod nového roku i své narozeniny. Orlickoústecká porodnice byla pro maminku jasnou volbou, je to totiž jediná porodnice v oblasti původního okresu.

Druhým dítětem a první holčičkou, která se narodila na Nový rok, byla Anežka Mariam Amorová. Na svět přišla v 7.34 hodin v porodnici Pardubické nemocnice. Po narození vážila 2900 gramů a měřila 49 centimetrů. Maminka Lenka Amor je z Pardubic. Doma již má pětiletého syna Marka. „Na sestřičku se moc těšil,“ říká maminka, která svým dětem dala netradiční křestní jména. „Marek má ještě druhé jméno Fathi. První mají české a druhé je tuniské, protože tatínek je Tunisan.“

V porodnicích Nemocnice Pardubického kraje se na Nový rok narodilo celkem sedm dětí – čtyři holčičky a tři chlapci. V Pardubicích kromě Anežky Mariam přišli na svět ještě kluci Ondřej a Jiří. V Chrudimi se narodily holčičky Sofie a Anita, ve Svitavách to byla Karolína a v Ústí nad Orlicí pouze Adam.

Přehled prvních dětí narozených 1. ledna 2017 v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje:

Orlickoústecká nemocnice: chlapec Adam Mikyska - narozen v 1.59 hod. (porodní váha 3190 g)

Pardubická nemocnice: holčička Anežka Mariam Amorová – narozena v 7.34 hod. (porodní váha 2900 g, délka 49 cm)

Svitavská nemocnice: holčička Karolína Ženatá – narozena ve 12.32 hod. (porodní váha 2950 g, délka 48 cm)

Chrudimská nemocnice: holčička Sofie Hašková – narozena v 16.06 hod. (porodní váha 3550 g, délka 50 cm)