Prvním miminkem roku 2022 v Pardubickém kraji je Dorotka

Prvním miminkem roku 2022 v Pardubickém kraji je Dorotka
3. ledna 2022
Dorotka jako první holčička a Sebastien jako první chlapeček – první děti, které přišly na svět 1. ledna 2022 v Pardubickém kraji.

Prvním miminkem, které se narodilo v některé z porodnic Nemocnice Pardubického kraje, byla holčička Dorotka. Mamince Tereze se Dorotka narodila v Orlickoústecké nemocnici 1. ledna v 6.47 hodin a vážila 3000 g. Doma v Jablonném nad Orlicí na ni čeká s tatínkem Radkem také 2,5letá sestřička Barunka. Kromě Dorotky se 1. ledna v Orlickoústecké nemocnici narodila také Olivia, a to v 11.44 hodin, a Matěj v 15.05 hodin.

Prvním chlapečkem a druhým miminkem, které se narodilo na Nový rok v Pardubickém kraji, je Sebastien. Ten přišel na svět v Chrudimské porodnici v 10.49 hodin s váhou 3150 g. Pro maminku Natálii je prvním dítětem a rodina pochází z Tisovce. V sobotu 1. ledna porodnice v Chrudimi přivítala na svět také chlapečka Lukáše, který se narodil ve 20.34 hodin.

V porodnicích Pardubické a Svitavské nemocnice na první miminko čekali až do dalšího dne. V Pardubicích přišel jako první miminko roku 2022 na svět Erik, a to 2. ledna v 7.31, s porodní váhou 3680 g, jako druhé dítě maminky Martiny. Ve Svitavách se jako první narodila holčička Alenka. Na svět přišla 2. ledna v 18.05 a její maminkou je také Alena.

Počty porodů v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje v roce 2021:

  • Pardubická nemocnice – 1309
  • Chrudimská nemocnice – 1125
  • Orlickoústecká nemocnice – 1068
  • Svitavská nemocnice – 763

Další aktuality

Psychická pohoda dětí za covidu trpí, oporu rodičů potřebují víc než kdy jindy

7. ledna 2022

Již téměř dva roky žijeme s covidem-19. Ať už je zrovna období klidu či vrcholí jedna z covidových vln, jsme jako společnost neustále pod určitou mírou stresu a nejistoty a musíme se vypořádat s okolnostmi, které pro většinu z nás nemají obdoby. Psychická zátěž zdaleka nedopadá jen na dospělé. Řadíme se mezi země, ve kterých byly děti nejdéle v kuse bez možnosti prezenční školní docházky a řada z nich systémem propadla úplně a do distančního vzdělávání se s nejrůznějších důvodů vůbec nezapojila. O tom, jaký vliv má karanténa a situace spojená s covidem-19 na děti, jsme hovořili s PhDr. Blankou Pöslovou, klinickou psycholožkou a psychoterapeutkou, která kromě své praxe působí také v Pardubické nemocnici.