Prvním dítětem narozeným v novém roce byl chlapeček Alex v chrudimské porodnici

1. ledna 2016
Prvním dítětem narozeným v novém roce 2016 v některé ze čtyř porodnic Nemocnice Pardubického kraje byl chlapeček Alex.

Alex přišel na svět v Chrudimské nemocnici. Narodil se 10 minut po půlnoci, jeho porodní váha byla 3110 gramů. Přehled prvních dětí narozených 1. ledna 2016 v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje: Chrudimská nemocnice: chlapec Alex – narozen v 0.10 hod. (porodní váha 3110 g) Pardubická nemocnice: holčička Laura – narozená v 1.50 hod. (porodní váha 3560 g) Orlickoústecká nemocnice: chlapec Jakub – narozen v 2.36 hod. (porodní váha 3420 g) Svitavská nemocnice: chlapec Jiří – narozen v 4.53 hod. (porodní váha 4300 g)

Použito ilustrační foto

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.