Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí
30. listopadu 2023
Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

Rozcestník na omezení provozu v jednotlivých nemocnicích naleznete ZDE.

Další informace k provozu naleznete i v tiskové zprávě na stránkách Pardubického kraje.

Dohoda na provozu ve Svitavské nemocnici

S ohledem na vývoj situace v minulých dnech pak jen doplňujeme, že ve Svitavské nemocnici došlo k dohodě na zajištění provozu chirurgického oddělení, a to tak, že tamější příjmová ambulance a lůžková část oddělení budou fungovat v nepřetržitém režimu. Akutní operativa poběží pouze ve všedních dnech v době od 7 do 15.30, v ostatní dny a hodiny tuto péči zajistí Litomyšlská, Chrudimská a Pardubická nemocnice. Plánovaná operativa se zastaví úplně.

Návazně na chirurgický provoz pak dojde k zachování provozu oddělení ORL a urologie. Více informací naleznete v tabulce na stránkách Svitavské nemocnice.

Fungují i všechny porodnice

Jak jsme již avizovali v předchozích dnech, v kraji zůstává bez omezení zachovaný provoz také ve všech čtyřech porodnicích.

Další aktuality

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.