Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023
Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

Rozcestník na omezení provozu v jednotlivých nemocnicích naleznete ZDE.

Další informace k provozu naleznete i v tiskové zprávě na stránkách Pardubického kraje.

Dohoda na provozu ve Svitavské nemocnici

S ohledem na vývoj situace v minulých dnech pak jen doplňujeme, že ve Svitavské nemocnici došlo k dohodě na zajištění provozu chirurgického oddělení, a to tak, že tamější příjmová ambulance a lůžková část oddělení budou fungovat v nepřetržitém režimu. Akutní operativa poběží pouze ve všedních dnech v době od 7 do 15.30, v ostatní dny a hodiny tuto péči zajistí Litomyšlská, Chrudimská a Pardubická nemocnice. Plánovaná operativa se zastaví úplně.

Návazně na chirurgický provoz pak dojde k zachování provozu oddělení ORL a urologie. Více informací naleznete v tabulce na stránkách Svitavské nemocnice.

Fungují i všechny porodnice

Jak jsme již avizovali v předchozích dnech, v kraji zůstává bez omezení zachovaný provoz také ve všech čtyřech porodnicích.