Proměnou projde v Pardubické nemocnici i náměstíčko. Úpravy startují v srpnu

22. srpna 2023
Plocha u hlavního vjezdu do nemocnice pomalu začne získávat finální podobu. Stavební práce si vyžádají úpravy v provozu a od září také omezení parkování a přístup k budovám 30, 17, 24. Kožní oddělení a neurologie budou nejlépe dostupné z ulice Bokova.

Kdo v posledních měsících procházel přes vstupní náměstíčko za hlavní bránou Pardubické nemocnice, nemohl si nevšimnout, že jeho podoba není příliš utěšená. Důvodem je přirozeně stavba nového pavilonu chirurgických oborů a urgentního příjmu, která si žádá i řadu prací v okolí.

Přestože práce na budově a v ní pokračují, sundané lešení již odhalilo její podobu a na řadu se nyní dostanou i prostory před samotnou stavbou. Postupně tak začne jejich kultivace, která však bude spojena s dílčími i většími zábory a souvisejícími omezeními provozu.

Srpnové zábory kolem vjezdů a výjezdů

Jako první budou stavbaři řešit přeložky inženýrských sítí procházejícími pod plochou náměstíčka, a to v průběhu dvou srpnových víkendů.

• Od pátku 18. srpna od 14 hodin do neděle 20. srpna zaberou část plochy nacházející se před výjezdem z areálu (kolem prodejny Vitamínka). Tento výjezd tak nebude možné během tohoto víkendu využívat.
  • Od pátku 25. do neděle 27. srpna se práce přesunout před hlavní vjezd do Pardubické nemocnice.

V tomto termínu tak nebude možné vjíždět do areálu horní vrátnicí z ulice Kyjevská a veškerá doprava bude muset využít vrátnici ve spodní části areálu (od vlakové zastávky).

V obou termínech je také potřeba brát ohled na omezený provoz kolem budov č. 30, 17 a 24. Upozorňujeme, že komunikace je v těchto místech úzká a neumožňuje komfortní průjezd.

Nejprve pod zemí, poté na povrchu

Po nutných úpravách skrývajících se pod povrchem přijde řada i na pohledové plochy. Začínat se bude v prostoru před nemocniční lékárnou, následovat bude část před prodejnou zdravotnických potřeb. Poté bude na přelomu září a října nutné zabrat zbytek plochy náměstíčka včetně parkovacích ploch. O všech změnách bude nemocnice průběžně informovat, sledujte prosím proto webové stránky nemocnice.

Po měsících, kdy vstupní prostor nemocnice podléhal potřebám stavby, však finální stav oko pacientů i návštěvníků nemocnice potěší. Prostranství se oživí parkovou úpravou, kam přibude zeleň i lavičky pro odpočinek.

Přehled nejbližších změn

Fáze

Práce

Omezení