Proměnou projde v Pardubické nemocnici i náměstíčko. Úpravy startují v srpnu

Proměnou projde v Pardubické nemocnici i náměstíčko. Úpravy startují v srpnu
22. srpna 2023
Plocha u hlavního vjezdu do nemocnice pomalu začne získávat finální podobu. Stavební práce si vyžádají úpravy v provozu a od září také omezení parkování a přístup k budovám 30, 17, 24. Kožní oddělení a neurologie budou nejlépe dostupné z ulice Bokova.

Kdo v posledních měsících procházel přes vstupní náměstíčko za hlavní bránou Pardubické nemocnice, nemohl si nevšimnout, že jeho podoba není příliš utěšená. Důvodem je přirozeně stavba nového pavilonu chirurgických oborů a urgentního příjmu, která si žádá i řadu prací v okolí.

Přestože práce na budově a v ní pokračují, sundané lešení již odhalilo její podobu a na řadu se nyní dostanou i prostory před samotnou stavbou. Postupně tak začne jejich kultivace, která však bude spojena s dílčími i většími zábory a souvisejícími omezeními provozu. 

Srpnové zábory kolem vjezdů a výjezdů

Jako první budou stavbaři řešit přeložky inženýrských sítí procházejícími pod plochou náměstíčka, a to v průběhu dvou srpnových víkendů.

  • Od pátku 18. srpna od 14 hodin do neděle 20. srpna zaberou část plochy nacházející se před výjezdem z areálu (kolem prodejny Vitamínka). Tento výjezd tak nebude možné během tohoto víkendu využívat.
  • Od pátku 25. do neděle 27. srpna se práce přesunout před hlavní vjezd do Pardubické nemocnice.

V tomto termínu tak nebude možné vjíždět do areálu horní vrátnicí z ulice Kyjevská a veškerá doprava bude muset využít vrátnici ve spodní části areálu (od vlakové zastávky).

V obou termínech je také potřeba brát ohled na omezený provoz kolem budov č. 30, 17 a 24. Upozorňujeme, že komunikace je v těchto místech úzká a neumožňuje komfortní průjezd. 

Nejprve pod zemí, poté na povrchu

Po nutných úpravách skrývajících se pod povrchem přijde řada i na pohledové plochy. Začínat se bude v prostoru před nemocniční lékárnou, následovat bude část před prodejnou zdravotnických potřeb. Poté bude na přelomu září a října nutné zabrat zbytek plochy náměstíčka včetně parkovacích ploch. O všech změnách bude nemocnice průběžně informovat, sledujte prosím proto webové stránky nemocnice.

Po měsících, kdy vstupní prostor nemocnice podléhal potřebám stavby, však finální stav oko pacientů i návštěvníků nemocnice potěší. Prostranství se oživí parkovou úpravou, kam přibude zeleň i lavičky pro odpočinek. 

Přehled nejbližších změn

Fáze

Datum

Práce

Omezení

0

pátek 18.– neděle 20. srpna

přeložky inženýrských sítí; zábor plochy před horním výjezdem (kolem prodejny Vitamínka)

uzavření horního výjezdu (pro pěší s opatrností možnost průchodu)

pátek 25. – neděle
27. srpna

přeložky inženýrských sítí; zábor plochy před hlavním vjezdem z ulice Kyjevská

uzavření horního/hlavního vjezdu do nemocnice, nutnost využít spodní vrátnici (pro pěší s opatrností možnost průchodu)

1

pondělí 28. srpna – polovina září

úprava prostoru před nemocniční lékárnou; terénní úpravy kolem stavby a komunikace k zadnímu traktu CUP

omezený počet parkovacích míst; chodník podél budov 30, 17, 24 využíván jako komunikace

2

polovina září – bude upřesněno

úprava náměstíčka před zdravotnickými potřebami; terénní úpravy kolem stavby a komunikace k zadnímu traktu CUP

dočasné zrušení parkovacích míst; chodník podél budov 30, 17, 24 využíván jako komunikace

bude upřesněno – konec listopadu

úprava náměstíčka v prostoru bývalých hodin; terénní úpravy kolem stavby a komunikace k zadnímu traktu CUP

dočasné zrušení parkovacích míst; chodník podél budov 30, 17, 24 využíván jako komunikace

 

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.