Projekt Jícnová echokardiografie pro pacienty s onemocněním srdce je realizován

15. února 2017
Přístroj na jícnovou echokardiografii zakoupený díky projektu Nadačního fondu S námi je tu lépe! je již v Orlickoústecké nemocnici.

Projekt Nadačního fondu S námi je tu lépe! „Jícnová echokardiografie pro pacienty s onemocněním srdce „Srdce jako na dlani“ byl veřejnosti představen v říjnu 2015 a díky sponzorům z řad firem, měst, obcí a drobných dárců našeho regionu je nyní tento moderní přístroj již součástí vybavení kardiologického střediska v Orlickoústecké nemocnici.  Zdravotnický přístroj za více než 1,9 milionu Kč byl dodán firmou SaT Plus s. r. o.

„Úvodem bych rád poděkoval všem, kteří se svým finančním příspěvkem zasloužili o nákupu jícnové echokardiografie pro interní oddělení naší nemocnice. Velice si jejich daru vážím,“ uvedl MUDr. Vratislav Dědek, vedoucí lékař kardiologického střediska, a dodal: „Od počátku ledna 2017 máme k dispozici přístroj, který umožňuje provedení ultrazvukového vyšetření srdce přes hrudní stěnu a díky jícnové sondě i vyšetření srdce přes jícen.

Díky intimní blízkosti jícnu a srdce můžeme vyšetřovat i nemocné, u kterých nebylo možné vyšetření přes hrudník provést z důvodu technických limitací.​ Současně nám tento moderní přístroj dovolí daleko kvalitnější vyšetření nemocných s postižením chlopní, plánovaných k případné kardiochirurgické operaci, vyloučit nebo potvrdit sraženiny krve v srdečních oddílech při arytmiích a také vyloučit nebo potvrdit případný zdroj infekce v srdci. Využití tohoto vyšetření je mnohostranné. Je velice příjemné, že nemocní nebudou muset za vyšetřením jícnovou echokardiografií cestovat do jiných zdravotnických zařízení. V současně době provádíme nyní v Orlickoústecké nemocnici vyšetření u hospitalizovaných pacientů a v průběhu několika týdnů rádi tuto možnost nabídneme i ambulantním nemocným."

Nadačnímu fondu S námi je tu lépe! se tak podařilo úspěšně naplnit záměr v pořadí již třetího projektu. Poděkování patří všem sponzorům, kteří realizaci podpořili finančním darem. Velice si vážíme jejich pomoci při naplňování cílů nadačního fondu a současně nás těší, že naše snaha zvyšovat úroveň standardně poskytované péče v Orlickoústecké nemocnici jim není lhostejná.

Děkujeme Vám!