Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka navštívil Orlickoústeckou nemocnici

4. října 2016
Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka při své cestě po regionu v sobotu 1. října 2016 navštívil Orlickoústeckou nemocnici.

Součástí návštěvy premiéra byla prohlídka nemocnice a také diskuze se zaměstnanci a zástupci odborů. Mezi diskutovanými tématy byl rozvoj Orlickoústecké nemocnice, vzdělávací systém sester a navyšování mezd.

Předseda vlády se za doprovodu vedení Orlickoústecké nemocnice navštívil místní porodnici a pohovořil s maminkami, dále zavítal na dětské a interní oddělení, které aktuálně prochází rekonstrukcí. Součástí prohlídky byla ukázka prostor pro budoucí možnou výstavbu centrálního urgentního příjmu v areálu nemocnice a představení samotného projektu centrálního příjmu.

Následné otevřené diskuze se zaměstnanci a zástupci odborů se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, ředitel Orlickoústecké nemocnice Jiří Řezníček, náměstek pro léčebnou péči Josef Hájek, dále Dalibor Zelený radní města Česká Třebová a poslanec Jan Chvojka. Mezi diskutovaná témata patřila otázka nefinančních benefitů pro zaměstnance, regulačních poplatků, vzdělávací systém pro sestry, nábory absolventů a navyšování mezd o 10%. Premiér zde připomněl, že se jedná o nejvyšší navýšení ze všech profesí v ČR.

Foto: L. Prokeš