Přednáška Nebojte se urgentu! je pro nemoc zrušena

16. října 2022
V pondělí 17. října od 14.30 hodin měl v Pardubické nemocnici pokračovat cyklus přednášek na téma urgentní medicíny.

Přednáška Nebojte se urgentu! doc. MUDr. Jaromíra Kočího, Ph.D., FACS, přednosty Kliniky urgentní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové, musela být z důvodu nemoci zrušena. O náhradním termínu budeme včas informovat. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Cyklus přednášek přichystala Nemocnice Pardubického kraje v souvislosti s budováním nového urgentního příjmu v Pardubické nemocnici. Cílem tohoto cyklu je blíže představit tento obor.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.

Na Den glaukomu si v Litomyšlské nemocnici nechalo zkontrolovat oči na sedm desítek zájemců

5. dubna 2024

Možnost nechat si vyšetřit oči v rámci Světového týdne glaukomu využilo 13. března na očním oddělení Litomyšlské nemocnice na sedmdesát zájemců. Zdravotníci čtyřem pacientům diagnostikovali nejčastěji se vyskytující zelený zákal otevřeného úhlu a zahájili léčbu. U šestnácti lidí zachytili podezření na zelený zákal ke sledování. U dalších dvou lidí zdravotníci identifikovali šedý zákal.