Podruhé v letošním roce byl v babyboxu v Pardubické nemocnici nalezen chlapec

12. listopadu 2015
Podruhé v letošním roce a celkově počtvrté bylo do babyboxu v areálu Pardubické nemocnice umístěno novorozené dítě.
Do babyboxu v Pardubické nemocnici bylo dnes uloženo dítě. Do této speciálně vybavené schránky byl ve 13.50 hodin umístěn donošený chlapec, který je podle lékařů pět až sedm dnů starý. Váží 2730 gramů a měří 51 centimetrů.  Podle prvních vyšetření je chlapec zdravotně v pořádku. Nyní je v péči pediatrů perinatologického centra a je umístěn na jednotce intermediární péče novorozenecké části dětského oddělení. Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Za dobu jeho existence do něho byly uloženy čtyři děti. Prvním byl čerstvě narozený chlapec v podvečer 6. března 2012. Poté následovala holčička, která byla ve schránce nalezena v ranních hodinách 31. prosince 2013. Třetím byl chlapec, který byl do babyboxu uložen 17. dubna letošního roku.