Pardubičtí lékaři v Barceloně představili práci urogynekologického týmu

24. října 2017
Porodnicko-gynekologická klinika Pardubické nemocnice měla své zástupce na kongresu Evropské urogynekologické asociace v Barceloně.

Lékaři porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice představili výsledky své práce na mezinárodním fóru.

Zúčastnili se desátého kongresu Evropské urogynekologické asociace EUGA (European urogynaecological asssociation), který ve dnech 19. až 21. října 2017 hostila španělská Barcelona.

„Kongres byl cennou možností nejen načerpat nové poznatky, které ihned zavedeme do naší každodenní praxe, ale zároveň se jednalo o zajímavou příležitost podělit se o naše zkušenosti se zahraničními odborníky,“ uvedl přednosta porodnicko-gynekologické kliniky Milan Košťál, jenž se akce zúčastnil společně s primářem Germundem Henselem a dalším lékařem Prokopem Homolou.

V oblasti ženské močové inkontinence a poruch pánevního dna má urogynekologické centrum Pardubické nemocnice bohaté zkušenosti. Řadí se mezi nejvytíženější pracoviště v Česku. „Ročně zavádíme zhruba 140 pásek na ženskou močovou inkontinenci. V tomto směru patříme mezi čtyři největší česká pracoviště,“ uvedl docent Košťál a dodal: „Navíc provádíme celé spektrum operací pro poruchu statiky pánevního dna.“

Pardubičtí gynekologové tak v Barceloně nebyli jen pouhými účastníky kongresu, ale aktivně se zapojili do programu. Výsledky urogynekologického týmu prezentovali v posterové sekci, do níž si připravili dva příspěvky s tématy Impact of mid-urethral tape on sexual matters (Vliv mid-uretrální pásky na sexuální potíže) a Pain after midurethral sling implantation. Our clinical experience (Bolest po zavedení miduretrální pásky. Naše klinické zkušenosti).

„Byli jsme potěšeni, že o naši posterovou prezentaci byl velký zájem a že byla kolegy přijata velice dobře,“ poznamenal docent Košťál.

(dk)