Pardubický kraj zvýšil kapacitu parkovacích míst u Svitavské nemocnice

2. listopadu 2015
Těsně před dokončením je rozšíření kapacity parkoviště a oprava havarijního stavu kanalizace u areálu Svitavské nemocnice.

„Stavba nebyla tak snadná, jak se zpočátku zdála. Při hloubení základů stavbaři narazili na nečekaně hluboké jímky, betonové stěny, stropy a podobné překážky. Vše se nakonec podařilo zvládnout tak, aby podloží bylo dostatečně pevné a nová kanalizace byla bezpečně uložená. Pardubický kraj do tohoto projektu investoval přibližně 5,5 milionu korun ze svého rozpočtu a jsem rád, že se tak zároveň výrazně zlepší komfort parkování u Svitavské nemocnice,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Roman Línek. Parkoviště bude uvedeno do provozu v polovině listopadu letošního roku a jeho kapacita je nových 33 míst.

Oddělení komunikace a vnějších vztahů kancelář hejtmana Pk