Pardubickou nemocnici čeká 9hodinové omezení provozu, 5.srpna připojí k distribuční síti nový pavilon

26. července 2023
V sobotu 5. srpna proběhne v Pardubické nemocnici od 8.00 do 17.00 plánovaná odstávka elektrické energie související s připojením budovy č. 1 (nový pavilon chirurgických oborů a urgentního příjmu) k distribuční síti. Dodávka elektrické energie bude v této době zajištěna pomocí náhradních zdrojů elektrické energie tak, aby byly s omezeními (popsanými dále) zachovány všechny provozy nemocnice. V čase odstávky bude pro příjem pacientů uzavřeno iktové centrum, kardiocentrum, úrazová chirurgie i porodnice, ta už od půlnoci ze čtvrtka na pátek. Otevřena nebude ani lékárna.

Nový pavilon v Pardubické nemocnici je už teď zdaleka viditelnou dominantou oblasti a práce na jeho výstavbě pokračují prakticky nepřetržitě již více než dva roky.
sobotu 5. srpna bude pavilon podle plánu v čase od 8.00 do 17.00 připojen k distribuční síti elektrické energie. Nemocnice musí po dobu odstávky, během níž technici budovu připojí, zajistit svůj provoz za pomocí generátorů. Vzhledem k omezené kapacitě takto dostupné elektrické energie, dojde v nemocnici na dobu odstávky k plánovanému omezení dostupné péče.

Tu zdravotnickou péči, která nebude aktuálně z důvodu omezení dostupná, zajistí ostatní zařízení Nemocnice Pardubického kraje, případně vyšší pracoviště ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, kterou jsme požádali o pomoc.

Upozorňujeme pacienty, že v době výpadku budou v nemocnici v provozu pouze výtahy označené jako evakuační.

Pokud se nevyskytnou neočekávané komplikace, měla by se nemocnice do běžného provozu vrátit v sobotu 5. srpna po 17. hodině.

Přehled konkrétních omezení

Radiodiagnostika mimo provoz

Po celou dobu odstávky nebudou v nemocnici na žádném pracovišti dostupné zobrazovací metody (CT, MR, rentgeny…) s výjimkou transportního zařízení, které se využívá pro intenzivní péči a je určeno pro již hospitalizované pacienty.

Kardiocentrum, traumacentrum a iktové centrum pro příjem pacientů uzavřeno

V nemocnici tedy nebude možné například rentgenovat různá traumata (úrazy, zlomeniny aj.) ani provádět jiná odborná vyšetření za použití zobrazovacích metod.

Z toho důvodu tak bude v Pardubické nemocnici od 8.00 do 17.00 uzavřeno:

• Traumacentrum (úrazová chirurgie) v budově chirurgické kliniky (budova 27)
    • Pacienty, kteří potřebují ošetření v souvislosti s úrazem, prosíme, aby v této době zvážili využití služeb buď jiného zařízení Nemocnice Pardubického kraje, nebo zdravotnického zařízení mimo Pardubický kraj.
  • Kardiocentrum (budova 4)
    • Pacienty zpravidla transportuje zdravotnická záchranná služba
    • Ty, kteří mají kardiologické potíže a zamíří do nemocnice vozem či jiným dopravním prostředkem prosíme, aby v této době zvážili využití služeb buď jiného zařízení Nemocnice Pardubického kraje (s výjimkou interní příjmové ambulance Chrudimské nemocnice, která je v provozu pouze ve všední den), nebo zdravotnického zařízení mimo Pardubický kraj .
  • Iktové centrum (budova 19)
    • Pacienty zpravidla transportuje zdravotnická záchranná služba
    • Ty, kteří mají neurologické potíže a zamíří do nemocnice vozem či jiným dopravním prostředkem prosíme, aby v této době zvážili využití služeb buď jiného zařízení Nemocnice Pardubického kraje, nebo zdravotnického zařízení mimo Pardubický kraj.

Zajištění péče o dětské pacienty

V době odstávky bude standardně fungovat ambulance dětské pohotovosti. Dětské pacienty s úrazem prosíme, aby v této době zvážili využití služeb buď jiného zařízení Nemocnice Pardubického kraje, nebo zdravotnického zařízení mimo Pardubický kraj.

Porodnice pro nové příjmy uzavřena už od pátku

V návaznosti na omezení elektrické energie nebude nové rodičky přijímat ani porodnice v Pardubické nemocnici.

Příjem rodiček bude pozastaven o půlnoci ze čtvrtka na pátek 4. srpna (tedy v 00.00) a znovu obnoven v neděli 6. srpna v 6.00.

V době odstávky nebude fungovat lékárna

Omezení se týká i lékárny pro veřejnost, která bude v době odstávky, tedy od 8.00 do 17.00 uzavřena. Její provoz bude následně obnoven a od 17.00 do 22.00 zde bude opět možné vyzvedávat léky. Více informací zde.

Mimo provoz i další služby

Upozorňujeme na to, že v době odstávky budou uzavřeny nebo mimo provoz i další služby v areálu nemocnice:

• Obchody – Vitaminka i trafika
  • Měničky, bankomat, pokladny
    • K zaplacení regulačních poplatků bude vystavena faktura
  • Nápojové automaty a automaty s rychlým občerstvením
  • Závory v režimu otevřeno
    • V době odstávky nebudou vybírány poplatky za vjezd do areálu