Pardubickou a Chrudimskou nemocnici vede od dneška nový oblastní ředitel

1. prosince 2022
Ve čtvrtek 1. prosince nastoupil na pozici oblastního ředitele pro zdravotní služby v Pardubické a Chrudimské nemocnici MUDr. Jan Maňaska. Dosavadní ředitel obou nemocnic i nadále zůstává zaměstnancem Nemocnice Pardubického kraje.

MUDr. Jan Maňaska vystudoval lékařskou fakultu v Hradci Králové a působil na manažerských postech především v privátním sektoru se zaměřením na kardiologii. Zkušenosti má také z oblasti farmaceutického průmyslu a zdravotních pojišťoven.

„Nový ředitel má před sebou řadu nelehkých úkolů a nastupuje ve velmi složité době. Jde však o zkušeného manažera, a tak věřím, že se mu s nimi podaří vypořádat,“ říká Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje s tím, že dosavadní ředitel pro zdravotní služby obou nemocnic, který je v dlouhodobé pracovní neschopnosti, zůstává zaměstnancem společnosti.

Stejně jako nemocnice i kraj si od nástupu nového člověka do vedení zdravotní části nemocnic na západě regionu slibuje stabilizaci. „Složitá situace v oboru vnitřního lékařství dopadla na některé naše nemocnice zvlášť tvrdě, doufám, že s končícím rokem a příchodem pana ředitele můžeme mluvit o novém začátku a že se nám podaří nejen obnovit péči, ale také nemocnice dál rozvíjet,“ dodává Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro oblast zdravotní péče.