Pánevní dno pod drobnohledem: v Dřítči se koná multioborová konference

10. května 2018
Dnes začala pod Kunětickou horou mezinárodní multioborová konference zaměřená na problematiku pánevního dna.

Pořadatelem setkání chirurgů, gynekologů a urologů je Pardubická nemocnice, která je součástí Nemocnice Pardubického kraje. Akce se koná ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Hradec Králové, Fakultou zdravotnických studií a Aesculap Akademií. Pozvání pořadatelů přijali přední odborníci z Česka, Itálie a Německa. Stejně jako v loňském roce i letos budou součástí konference přímé přenosy operací ze sálů Pardubické nemocnice. Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní zodpovědný za oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Konference se trochu symbolicky koná na půl cesty mezi oběma krajskými městy, nedaleko Kunětické hory, a tak jakoby signalizovala, že když jde o zdravého a spokojeného pacienta, jde řevnivost mezi Pardubicemi a Hradcem Králové stranou. „Díky moderním technologiím dnes můžeme sledovat při práci kolegy na sále a v klidu přitom sedět v přednáškové místnosti. Ovšem bez vzájemné spolupráce mezi jednotlivými pracovišti by taková konference nevznikla, a tak jsem rád, že vztahy mezi nemocnicemi v Pardubicích a Hradci Králové dovolují takové setkání uspořádat,“ říká Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnic Pardubického kraje.

Lékaři z Pardubické nemocnice si k tomu pozvali skutečně zvučná jména, dr. Gabriele Naldini, ředitel proktologické a perineální jednotky pisánské univerzitní nemocnice je navíc spoluiniciátorem zdejších setkání. Spolu s ním do Česka přicestoval ještě významný italský proktolog prof. Domenico Mascagni nebo vedoucí kolorektálního oddělení a oddělení pánevního dna z berlínské nemocnice Waldfriede dr. Roland Scherer.

Kromě zahraničních spíkrů se publiku v Dřítči představí i další česká pracoviště, ať už jde o Fakultní nemocnici v Olomouci, Brně nebo pražskou Bulovku. Své zástupce mezi přednášejícími samozřejmě mají také Pardubická nemocnice nebo Fakultní nemocnice Hradec Králové. „Konference se účastní více než osmdesát odborníků na poměrně specifickou chirurgickou oblast, vypadá to tedy, že nápad uspořádat v Pardubicích takové setkání opět našel své publikum a my bychom toho rozhodně měli využít i pro případné příští ročníky,“ uzavírá Štěpánka Fraňková, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice.

II. multioborové setkání odborníků zabývajících se problematikou pánevního dna

Termín 10. – 11. května 2018 Pořadatel Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Pardubická nemocnice

Spolupráce Fakultní nemocnice Hradec Králové Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice Záštita Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje Ladislav Valtr, radní zodpovědný za oblast zdravotnictví Pardubického kraje Odborná záštita Česká chirurgická společnost ČLS JEP Odborní garanti doc. MUDr. Jiří Šiller, Ph.D. (Nemocnice Pardubického kraje, a.s. - Pardubická nemocnice) doc. MUDr. Jiří Páral, Ph.D. (Fakultní nemocnice Hradec Králové) doc. MUDr. Milan Košťál, Ph.D. (Nemocnice Pardubického kraje, a.s. - Pardubická nemocnice)