Orlickoústecká porodnice se stala krajským vítězem v anketě Volba porodnice roku 2023

27. prosince 2023
Certifikát Vítěz porodnice kraje za rok 2023 získala za Pardubický kraj orlickoústecká porodnice, kterou hodnotilo 78 maminek. Anketa, která byla vyhlášena na webu eMimino.cz, zahrnovala hodnocení maminek, které rodily v letech 2019-2023.

V celkovém hodnocení ankety na webu eMimino.cz získala orlickoústecká porodnice 4,7 hvězdiček z pěti možných. „Děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu a budeme se i nadále snažit rodičkám zajistit co nejlepší péči, komfort a zázemí, jaké nám naše možnosti dovolí“, řekl primář gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Jurčík.

„Jsme rádi, že zkušenosti maminek s naší porodnicí jsou veskrze pozitivní. Opravdu se jim snažíme vycházet vstříc a průběžně uvádíme do provozu novinky, které nastávajícím maminkám při porodu uleví a pomohou,“ uvedla náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Maršíková.

Jednou z takových novinek je využívání bylinek k regeneraci hráze po porodu. Porodní asistentky také poradí s užíváním homeopatik a aromaterapií během těhotenství i během porodu. Příjemnou atmosféru na porodních sálech zajišťují solné lampičky, tlumené světlo i přehrávače hudby. Od bolesti zde ulevují například tejpováním nebo hřebínkem do ruky. Místní porodní asistentky se také snaží zlepšit průběh porodu přirozenou cestou a k uvolnění porodních cest rodiček využívají například šátek rebozo, vaginální napářku nebo závěsný systém multitrack.

Tamní porodnice je jednou ze čtyř porodnic v Pardubickém kraji. Další se nacházejí v Pardubické, Chrudimské a Svitavské nemocnici.

Co o orlickoústecké porodnici napsaly maminky, si můžete přečíst zde.