Orlickoústecká nemocnice získala finanční prostředky na vzdělávací prostor pro zdravotníky

9. ledna 2024
Celoživotní vzdělávání je pro zdravotnické pracovníky klíčové. V Orlickoústecké nemocnici připravují prostor, kde najdou vzdělávací aktivity své zázemí. Pomůže k tomu i finanční dar od společnosti Rieter, který nemocnice obdržela v závěru loňského roku.

Na jedné straně základní vybavení místnosti, na straně druhé tréninkové pomůcky, tak nějak budou vypadat první investice do nového zázemí. „K výcviku a vzdělávání zdravotníků existuje v současné době celá řada možnosti. V praxi je kladen důraz zejména na šetrnou manipulaci s pacientem, nácvik těchto dovedností je proto velmi důležitý. Pořídit bychom tak chtěli hlavně trenažery a pomůcky, na nichž bychom si mohli zkoušet nové metody,“ vysvětluje, co se nemocnice z daru chystá pořídit, náměstkyně ošetřovatelské péče Orlickoústecké nemocnice Hana Maršíková.

Nemocnice si partnerů, jako je Rieter, váží. „Díky darům, které od společností, jako je Rieter získáme, můžeme rozšířit naše aktivity nad rámec těch původně plánovaných. Ať už jde o nabídku služeb pro veřejnost, nebo podporu personálu právě například formou různých vzdělávacích projektů,“ doplňuje Vratislav Dědek, ředitel pro zdravotní služby Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnice s tím, že konkrétně toto zázemí pro vzdělávací aktivity zdravotníků budou využívat nejen orlickoústečtí, ale i ostatní zdravotníci Nemocnice Pardubického kraje.

Společnost Rieter, která na projekt přispěla částkou sto tisíc korun, podporuje Orlickoústeckou nemocnici dlouhodobě. „Naše podpora míří primárně do regionu, ve kterém svým působením navazujeme na dnes již více než stopadesátiletou tradici. Sami v něm máme kořeny, žijí zde naši zaměstnanci, trávíme zde volný čas a využíváme místní infrastrukturu. Jako společensky odpovědná firma tak svým dílem participujeme na podpoře zdravotní péče, protože chápeme všechny výhody, které regionu z fungující nemocnice plynou,“ říká Jan Lustyk, generální ředitel společnosti Rieter.