Orlickoústecká nemocnice se na jeden den otevřela medikům se zájmem o interní obory

20. října 2021
V sobotu 16. října přivítala Orlickoústecká nemocnice skupinu několika studentů lékařských fakult. Cílem akce bylo seznámit studenty s chodem nemocnice, vybavením nebo atmosférou pracoviště. A možná jim tak pomoci s rozhodováním při výběru nemocnice pro budoucí povolání.

Na studenty čekal v rámci „Dne mediků“ nabitý program. V dopoledním bloku si budoucí lékaři prohlédli interní oddělení, jednotku intenzivní péče, kardiologickou a gastroenterologickou ambulanci. Dopoledne pak ještě stihli také neurologické oddělení a seznámili se s magnetickou rezonancí. Na každém pracovišti byl medikům k dispozici jeho garant nebo primář. Odpoledne se pak skupina vypravila na anesteziologicko-resuscitační a dětské oddělení, operační sály a nemohla chybět prohlídka budovaného centrálního urgentního příjmu.

Výměna zkušeností a rozvoj odborných znalostí

Součástí dne byl také vyhrazený čas pro neformální diskusi mezi mediky a lékaři Orlickoústecké nemocnice, při kterém se budoucí doktoři dozvěděli, co práce obnáší nebo jak funguje systém vzdělávání po dokončení medicíny. „Viděli jsme celé oddělení za chodu, velkou spoustu pomůcek. Bavila mě taky návštěva rozestavěného urgentního příjmu s exkurzí od pana náměstka,“ podělil se o své dojmy jeden z účastníků Dne mediků.

„Každý z nás začínal od píky. Spolupráce se studenty a začínajícími lékaři, předávání zkušeností a rozvoj odborných znalostí pod dohledem starších kolegů je jedním ze základních principů oboru. To, že se můžeme jeden od druhého něco naučit, platí přitom i obráceně. Mladí lékaři zpravidla přinesou do kolektivu nový svěží vítr, říká náměstek léčebné péče Orlickoústecké nemocnice Vratislav Dědek.

V listopadu chirurgické obory

Říjnová sobota nebyla posledním dnem, kdy se do Orlickoústecké nemocnice vypravili medici. 20. listopadu se uskuteční další Den mediků, tentokrát však se zaměřením na obory chirurgické. Bližší informace a přihlašovací formulář najdou případní zájemci zde.