Orlickoústecká nemocnice se dnes otevřela veřejnosti, pořádala Den nemocnice

22. září 2016
Představení oddělení, preventivní vyšetření, zdravotnická osvěta a na závěr filmové promítání. To vše nabídl Den nemocnice v Ústí nad Orlicí.

V pořadí již podruhé se Orlickoústecká nemocnice dne 22. září 2016 otevřela veřejnosti a návštěvníkům nabídla pestrý zdravotní a doprovodný program, který vůbec poprvé završila večerní projekce kina pod širým nebem. Organizátoři si připravili bohatý program, jehož cílem bylo propojit zdravotnickou osvětu se zábavou, a návštěvníci tak měli možnost strávit krásný slunečný den v naší nemocnici i jinak než v běžné roli pacienta. Slavnostní zahájení se uskutečnilo za účasti významných hostů v seminární místnosti na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice.

Už v dopoledních hodinách zaplnily park v areálu Orlickoústecké nemocnice stánky, kde byli zdravotníci připraveni poskytnout zájemcům odborné rady a zodpovědět jejich případné dotazy. Připravena byla například ukázka a možnost praktického nácviku dezinfekce rukou, ukázka poskytování první pomoci a resuscitace u dospělých a dětí, poradenství o výživě a zdravém životním stylu, ukázka tejpování, ukázka rehabilitačních pomůcek včetně poradenství, ukázka vyšetření srdce a mnoho dalšího.

Výrobky svých klientů nabídl stánek Domova pod hradem Žampach a prezentovala se zde také Střední škola zdravotnická a sociální v Ústí nad Orlicí. Návštěvníci měli po dobu konání akce možnost navštívit s průvodcem vybraná oddělení, která jsou pro veřejnost jinak běžně nedostupná. Velký zájem byl také o některá preventivní vyšetření, která mohli zájemci, v rámci dne otevřených dveří, podstoupit bezplatně. Jednalo se například o vyšetření krevního tlaku, hladiny cukru v krvi, zjištění krevní skupiny, testování na infekci HIV, natočení EKG či prevenci kolorektálního karcinomu.

Během odpoledne byl připraven doprovodný hudební program a po celý den bylo pro děti na dětském oddělení přichystáno mnoho akcí a her včetně ukázky canisterapie. Velmi nás potěšil zájem o návštěvu ze strany dětí z mateřských škol,  žáků  a studentů základních a středních škol, ale i široké veřejnosti. Pomyslným vyvrcholením Dne Orlickoústecké nemocnice byla premiérová večerní projekce filmu Teorie všeho, který se promítal v parku zdravotnického zařízení. Ze strany diváků jsme se setkali s kladnými ohlasy a věříme, že v této doprovodné akci budeme pokračovat i v příštím roce.

Na závěr bychom rádi touto cestou poděkovali všem zaměstnancům Orlickoústecké nemocnice, kteří se aktivně podíleli na přípravě a organizaci celé akce.