Orlickoústecká nemocnice je opět prověřená z hlediska kvality

6. června 2017
Orlickoústecká nemocnice na začátku června úspěšně prošla reakreditačním šetřením Spojené akreditační komise (SAK).

Po několikaměsíčních přípravách se 1. a 2. června 2017 v Orlickoústecké nemocnici uskutečnilo 1. reakreditační šetření Spojené akreditační komise (SAK). „Audit byl přísný a důsledný a probíhal v přátelské atmosféře. Zaměstnanci ocenili znalosti a profesionalitu všech členů týmu auditorů,“ uvedla manažerka kvality Miluše Kopecká. V závěrečném hodnocení auditoři konstatovali, že doporučí Orlickoústeckou nemocnici k reakreditaci. „Nemocnice se má čím pochlubit – zlepšením prostředí pro pacienty, vybavením novými přístroji a novými sjednocenými postupy v léčebné i ošetřovatelské péči,“ uvedla Miluše Kopecká.

„Spokojenost pacientů je nejlepším důkazem, že úsilí neustále zlepšovat zdravotní služby se nám společně daří. Závěrečná zpráva z akreditačního šetření bude podkladem pro další zdokonalování a zvyšování kvality a bezpečí poskytovaných služeb v naší nemocnici.“ Externími audity hodnocení kvality a bezpečí prochází nemocnice od roku 2005, kdy Orlickoústecká nemocnice byla poprvé certifikovaná podle normy ISO 9001.

Zdenka Hanyšová Celá
Komunikace nemocnic NPK divize Východ – Orlickoústecké, Svitavské, Litomyšlské