Oddělení matek po porodu dočasně přemístěno do přízemí Chrudimské nemocnice

Oddělení matek po porodu dočasně přemístěno do přízemí Chrudimské nemocnice
11. ledna 2017
V Chrudimské nemocnici došlo ke změně umístění oddělení matek po porodu. Dočasně bylo přemístěno do uvolněných prostor v přízemí nemocnice.

Důvodem změny jsou stavební práce, které nelze provádět za provozu. Dočasné prostory (bývalá Interna A) plně odpovídají potřebám matek a novorozenců a ani nijak neovlivňují provoz porodnice. Původní prostory ve čtvrtém patře čeká rekonstrukce, při níž se počítá s vymalováním, s opravou koupelen na pokojích matek a případně s dalšími drobnými opravami. Od poslední rekonstrukce uplynulo již téměř 15 let.

Oddělení matek po porodu se nachází se v přízemí Chrudimské nemocnice, kam bylo přesunuto po dobu rekonstrukce (dříve 4. patro), má 17 lůžek - převážně dvoulůžkové pokoje. Nadstandardní pokoje nejsou po dobu rekonstrukce k dispozici.

Děkujeme za pochopení.

Další aktuality

O Dny melanomu byl velký zájem. Kožní oddělení vyšetřilo za dva dny 672 lidí

2. června 2023

Celkem 672 lidí za dva dny vyšetřili zdravotníci z kožního oddělení Pardubické nemocnice na akci Dny melanomu, která se uskutečnila v prostorách Paláce Pardubice. Zájemci zde měli možnost nechat si zdarma vyšetřit pigmentová znaménka, a to bez objednání. „U padesáti případů jsme zaznamenali podezřelá znaménka, která byla indikována k odstranění a histologickému vyšetření, včetně čtyřletého dítěte,“ konstatovala vrchní sestra kožního oddělení Pardubické nemocnice Petra Teplá.

Konference zdravotníků NPK nabídla atraktivní témata a navštívil ji ministr Válek

29. května 2023

Jaká je vize i skutečnost fungování urgentních příjmů? Proč je důležité věnovat pozornost seniorům a dlouhodobě nemocným? Jaká úskalí jsou spojená s poskytováním zdravotní péče? Jak vypadá ambulance bolesti z pohledu sestry? Nejen tato témata se probírala z různých úhlů pohledu na IV. ročníku Konference zdravotníků Nemocnice Pardubického kraje (NPK).