Oddělení matek po porodu dočasně přemístěno do přízemí Chrudimské nemocnice

Oddělení matek po porodu dočasně přemístěno do přízemí Chrudimské nemocnice
11. ledna 2017
V Chrudimské nemocnici došlo ke změně umístění oddělení matek po porodu. Dočasně bylo přemístěno do uvolněných prostor v přízemí nemocnice.

Důvodem změny jsou stavební práce, které nelze provádět za provozu. Dočasné prostory (bývalá Interna A) plně odpovídají potřebám matek a novorozenců a ani nijak neovlivňují provoz porodnice. Původní prostory ve čtvrtém patře čeká rekonstrukce, při níž se počítá s vymalováním, s opravou koupelen na pokojích matek a případně s dalšími drobnými opravami. Od poslední rekonstrukce uplynulo již téměř 15 let.

Oddělení matek po porodu se nachází se v přízemí Chrudimské nemocnice, kam bylo přesunuto po dobu rekonstrukce (dříve 4. patro), má 17 lůžek - převážně dvoulůžkové pokoje. Nadstandardní pokoje nejsou po dobu rekonstrukce k dispozici.

Děkujeme za pochopení.

Další aktuality

Rodiče nedonošených dětí jsou v Pardubicích součástí týmu zdravotníků

27. listopadu 2023

Zásadní změnou v přístupu k nedonošeným dětem a jejich rodičům prošlo jako první v České republice dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice, a to díky propracovanému systému mentoringu. Ten je základním principem česko-finského projektu Close Collaboration with Parents Training (úzké spolupráce s rodiči). Dvouletý tréninkový program končí, spolupráce s finskými zdravotníky pokračuje.