Odběry na koronavirus budou v Pardubické nemocnici možné i o víkendu

10. září 2020
Odběrové místo v Pardubické nemocnici od 1. září rozšířilo svou provozní dobu na každý všední den od 8.00 do 12.00 hodin. Od nadcházejícího víkendu 12.–13. září bude pardubické odběrové místo fungovat i ve dnech pracovního klidu, tedy v sobotu a v neděli, a to od 7.00 do 9.00 hodin.
Pacienti se na odběr musí předem registrovat prostřednictvím on-line formuláře, ve kterém vyplní potřebné údaje a zvolí si termín odběru. Pacienty, kteří budou přicházet na víkendový odběr do Pardubické nemocnice, prosíme, aby dodrželi časové rozmezí odběru, na které se registrovali. Z technických důvodů není o víkendu možné odebírat neregistrované pacienty. Veškeré potřebné informace jsou dostupné ZDE.

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.