Odběrové místo na COVID-19 v Litomyšlské nemocnici nyní v provozu od pondělí do pátku

17. srpna 2020
Od pondělí 17. srpna 2020 se v Litomyšlské nemocnici provádějí odběry na testování koronaviru od pondělí do pátku, vždy od 7.00 do 12.00 hodin.
Žadatel o test na COVID-19 (samoplátce i indikovaný pacient) se musí na odběr předem objednat prostřednictvím rezervačního formuláře, který najde na webových stránkách https://www.nempk.cz/testovani. Odběrová místnost se v Litomyšlské nemocnici nachází v budově F (Oddělení infekční diagnostiky).

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.